DEVA Partisi’nde ‘Edepsiz’ kavgası: Babacan araya girdi

DEVA Partisi’nde ikinci cinsin konuşulduğu ve Genel Lider Ali Babacan’ın da katıldığı seçim toplantısında kurucu üyelerden Essum Aslan ile Parti Sözcüsü ve seçim işlerinden sorumlu Genel Lider Yardımcısı İdris Şahin ortasında tartışma yaşandı.

Essum Arslan, toplantıda yaşananları Youtube’da yayın yapan Adem Metan’a Whatsapp’tan sesli ileti atarak şöyle anlattı:

“Bugün bizim Genel Merkez Yönetim Kurulu toplantımız vardı. Toplantının konusu seçime kadar olan süreç ve bundan sonra yapılacaklarla ilgili toplantımız vardı.

Seçim İşleri Başkanı çeşitli bilgiler verdi. Bizim adaylarımızın olduğu vilayetlerde CHP’ye olan katkımızın 1 milyon 600 bin seçmen olduğuna dair. Ben o vilayetlerle ilgili farklı bilgilere sahiptim. Bu mevzularla ilgili “Bu açıklamalarınız desteği var mı, bilgiye dayalı mı” diye sordum. “Siz o bölgeyi daha âlâ bilirsiniz” diye cevap verdi. Bildiğim şeyler olduğu için size soruyorum deyince sesini yükselterek, genel liderin da olduğu ortamda, bildiğin soruyu soruyorsan edepsizsin formunda insanlığa muhalif, asla kabul edilemeyecek bir yanıt aldım. Ben de toplantıdan ayrılmak zorunda kaldım. Sahiden birinci kere içinde olduğum için utandığım bir süreç yaşıyorum. Ortak akıl, istişare diyoruz biz.”

DEVA Partisi üyesi Essum Aslan’ın isim vermeden ‘Seçim İşleri Başkanı’ diyerek tanım ettiği İdris Şahin ise Odatv’den Uğur Can Biçer’e tartışmayı doğrulayarak şunları söyledi:

“Toplantıda seçim sonuçlarını değerlendirdik. Şanlıurfa’da vilayet liderinizin kendi köyünde kaç oy çıktığını biliyor musunuz diye sordu “Ben de bilmiyorum” dedim. Siz biliyor musunuz diye sordum. “Biliyorum” deyince “bildiğiniz bahiste soru sormak edepsizlik değil mi” diye sordum.

Edepsiz tabirini farklı yerlere çekmenin bir manası yok. Ben ne dediğimin farkındayım. Bunun haber konusu olduğunu düşünmüyorum.”

Toplantıda bulunan Ali Babacan’ın tutumuyla ilgili de İdris Şahin, “Ali Bey bu cins üslupla kendi ortamızda konuşmamız gerektiğini söyledi” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir