Aynı apartman aynı daire: Biri 3 bin TL diğeri 20 bin TL kira

Türkiye genelinde enflasyonla birlikte kira fiyatları da aldı başını gitti. İstanbul’da ise 7 bin TL’nin altında oturulacak konut neredeyse kalmadı. Ama kimi bölgelerde hala beşerler daha düşük kiralara oturmaya devam ediyor. Bu hususla ilgili dikkat çeken bir örnek ortaya çıktı.

AYNI BİNADA BİR DAİRE 3 BİN, BİR DAİRE 20 BİN TL

Show Haber’in haberine nazaran İstanbul’daki bir binada 3 bin liraya oturan da var, 20 bin liraya da oturan var. Kiracılar da mesken sahipleri de kaygılı. Vatandaşlar çok büyük bir adaletsiz olduğundan kaygı yanıyor. Bir yanda kirayı 3-5 katına çıkartanlar, bir yanda yasal oranda artırım yapanlar ve bir de kira geliriyle geçinenler var. İstanbul’daki dairede de bu durum yaşanıyor. İki daireden birinin sahibi yasal oranda artırım yaparken, oburunun de fahiş halde artırım yaptığı söz ediliyor.

EV SAHİBİ-KİRACI ORTASINDAKİ UYUŞMAZLIK ARTIYOR

Hal bu türlü olunca son vakitlerde var olan konut sahibi-kiracı tansiyonu daha da tırmandı. Toplumsal medyada kiracıları da haklı bulan var, konut sahiplerini de. Birtakım mesken sahipleri ise kira gelirlerinden geçinmeleri nedeniyle artırım konusunda acımasız davranıyor. En çok da bu şahısların konutunda oturanların büyük zorluk yaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir