15 yaşındaki çocuk vagon üzerinde selfie yaparken akıma kapıldı

Kırıkkale Garı’nda 6 Mayıs’ta meydana gelen olayda lise 2’nci sınıf öğrencisi Muhammed Ali Altundal, arkadaşlarıyla birlikte güvenlik görevlilerini atlatıp girdikleri garda yük vagonlarının bulunduğu alana geçti. Altundal, arkadaşlarıyla girdiği sav üzerine selfie yapmak için vagonun üzerine çıktı.

DHA’nın haberine nazaran; Aldundal, elini kaldırdığı sırada üstten geçen yüksek tansiyon sınırı nedeniyle akıma kapılarak yere düştü. Ağır yaralanan Altundal, arkadaşlarının ihbarı üzerine gelen sıhhat takımlarının müdahalesinin akabinde ambulansla Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine kaldırıldı, akabinde da Ankara Bilkent Şehir Hastanesine sevk edildi.

Yoğun bakımda tedavisi devam eden Altundal’ın akıma kapıldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

‘AKIM ÜZERİNE ŞELALE ÜZERE YAĞMIŞ’

Baba Hidayet Altundal, oğlunun arkadaşları ile girdiği argüman üzerine vagona çıktığını belirterek, “Arkadaşlarıyla argümana giriyorlar. Arkadaşları ‘çıkamadın’ falan diye söylenince, hırslanıyor. Yük vagonuna çıkıp elini kaldırdığı sırada akım üzerine şelale biçiminde yağıyor. Bu orta alev alıp yere düşüyor. Güvenlik vazifelisi arkadaşlar çabucak anında süratli bir formda müdahale etmeye çalışıyor. Ancak birkaç dakika içinde yanıyor” dedi.

‘SOSYAL MEDYA İÇİN HAYATLARINI TEHLİKEYE ATIYORLAR’

Oğlunun hayati tehlikesinin hala devam ettiğini belirten Altundal, “4 gündür buradaki hastanede. Tabipler hayati riskinin azaldığını söyledi. Şu anda düzgüne gidiyor. Ne kadar biz buna ‘yapma, etme bu cins şeyleri, riskli işlere girme’ desek de bu yaştaki çocuklar maalesef bu türlü adrenalin işleri yapıyorlar. Bilhassa 15 ve 18 yaşındaki çocuklara daima şunu söylemek istiyorum; bu cins tehlikeli işlere girmesine gerek yok. Selfie yapmak için, işte Tiktok’tu, oydu buydu falan üzere toplumsal medyada paylaştığı fotoğraflar için hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Bu olay hakikaten çok üzücü. Muhammed de bunun çok pişmanlığını yaşıyor. Öteki evlatlarımız da bu pişmanlığı yaşasın istemiyoruz. Onun için buradan bütün çocukları uyarıyorum; lütfen dikkatli olsunlar. Toplumsal medyadan uzak kalma üzere bir talihleri yok ancak tehlikeli fotoğraflar, görseller çekmesine de gerek yok evlatlarımızın” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir