Çorlu’da meydana gelen tren faciasında hayatını yitiren 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz, Türkiye Emekçi Partisi’nden (TİP) milletvekili adayı oldu.
Öz’ün adaylığını TİP Genel Başkanı Erkan Baş duyurdu!
![](https://135haberler.com.tr/wp-content/uploads/2024/05/corlu-tren-faciasinda-evladini-yitiren-misra-oz-tipten-milletvekili-adayi-oldu-1-dQxDP5R6.jpg)
Baş, Twiter’dan yaptığı paylaşımda şu tabirlere yer verdi ?
![](https://135haberler.com.tr/wp-content/uploads/2024/05/corlu-tren-faciasinda-evladini-yitiren-misra-oz-tipten-milletvekili-adayi-oldu-2-AvGgujUf.jpg)
‘Yıllardır bıkıp usanmadan adalet peşinde koşan sevgili Mısra Öz bugün milletvekilliği adaylığı teklifimizi kabul ederek gücümüze güç kattı. Helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız demiştik. Birlikte başaracağız!’
Öz’den “Hesaplaşacağız” açıklaması geldi.
![](https://135haberler.com.tr/wp-content/uploads/2024/05/corlu-tren-faciasinda-evladini-yitiren-misra-oz-tipten-milletvekili-adayi-oldu-3-eYeyueCa.jpg)
Erkan Baş’ın paylaşımını alıntılayan Öz ise paylaşımında şunları aktardı:
‘Bu çaba, sizlerin dayanışmasıyla daha da güçlenecek. Helalleşmeyeceğiz. Hesaplaşacağız! Tüm hak arayan aileler için güzel buldum…”