Aziz Yıldırım: Kimse aday olmazsa adayım

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım açıklamalarda bulunuyor:

Ben 5 yıl evvelki kongreden sonra, Fenerbahçe’yle alakamı keserek yeni bir hayat kurdum. Siz beni rahat bırakmıyorsunuz. Ben emekli oldum. Açıklama yapsam, neden yaptı… Yapmasam, ‘Ben Fenerbahçe’yim’ diyen adam neden konuşmuyor… Ali Bey’i seçen kongre üyeleri ortada yok. 16 bin kişi oy verdi. Seçtiniz.”

GÜVEN OYU İSTE

“5 senede nerede verilen kelamlar? Neden yoksunuz kongre üyeleri? Lider bağırıyor, ‘Başkan adayı çıksın, kongre yapacağım’ diyor. Kongreden evvel açıklamayı ben yaptım lakin arkadaşlarımı da kapsıyordu. Neden yaptık? Fenerbahçe idaresi son 5 yıldır güçsüz. Ali Bey’in şahsıyla bu yürümez. Benim dönemimde, güçlü beşerler vardı. Benim dışımda da kamuoyuna ileti verecek, hengame edecek beşerler vardı. Bugün maalesef bu yok. Harikulâde kongre yap deme sebebim buydu. İnanç oyu iste, Seçim değil.”

ŞAHSIYLA İŞ YÜRÜMEZ

“Ben konuşmayacaktım. Lakin kongrede yaşananlar ve yapılan konuşmalar bizi üzdü. Bunlara karşılık vermem gerektiğine inandığımız için sizi davet ettik. Samimi konuşmalar yapacağız. Kongreden evvel açıklamayı neden yaptık? Fenerbahçe 5 yıldır çok güçsüz. Ali Koç’un şahsıyla bu iş yürümez. Her idaremde çok güçlü beşerler vardı. Hem maddi hem manevi manada hem bana fikir verecek manada… Benim dışımda da kamoyuna çıkacak, arbede edecek beşerler vardı. Bugün maalesef Fenerbahçe idaresinde bu yok. Benim de harika kongre daveti yapmamda sebep buydu.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir