Yusufeli Viyadüğü Nisan’da açılıyor

ARTVİN (İGFA) – Viyadük inşaatında çalışmaların son etaba geldiklerini belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Nisan ayında Yusufeli Viyadüğü’nün hizmete alınacağını duyurdu. Yusufeli köprüsünün 685 metre uzunluğunda, 147 metre ayak yüksekliğinde kendi sınıfında değerli köprülerden birisi olduğunun altını çizen Uraloğlu, ““İnşallah önümüzdeki ay içerisinde bu köprüyü bitirerek biz hizmete açmış olacağız. Yusufeli hizmetine vermiş olacağız. Yusufeli’nde Boğaz Köprüsünü anımsatan duruşuyla çok hoş bir görünüm olacak”” dedi.

Yusufeli ve Artvin’’de bulunmaktan duyduğu memnunluğu lisana getiren Uraloğlu, Karadeniz’’in güçlü coğrafyasında ulaşımı kolaylaştıracak adımların teker teker atıldığını söyledi. Yusufeli’’nin bu manada gerekli özveride bulunduğunu belirten Uraloğlu, ““Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Yusufeli’ne yakışır hoş ömür merkezleri yaptık. Ufak tefek eksikleri var, bizler de bu eksikleri tamamlamak ismine Cumhurbaşkanımızın talimatıyla buraya geldik. Bize düşen ne varsa yapacağız, inşallah Yusufeli çok daha yaşanır, çok daha hoş bir kent olma yolunda adımlar atacak” dedi.

31 Mart seçimleri sonrası Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile yerel yönetimin ortak çalışmalarının sürat kesmeden devam edeceğini söyleyen Uraloğlu, “1 Nisan’dan itibaren daha hoş işler yapma noktasında çaba edeceklerini belirterek, takviye beklediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir