Yeniden Refah Partisi, AK Parti’yi Neden Reddetti?

Cumhur İttifakı’ndan teklif alan Yeniden Refah Partisi, beklentilerin bilakis sürpriz biçimde teklifi reddetmiş ve seçimlere kendi isimleriyle gireceklerini açıklamıştı. Yeniden Refah Partisi Genel Lider Yardımcısı Doğan Aydal, kararının kendileri için de sürpriz olduğunu ve pazar gecesi yapılan bâtın bir toplantı sonucundan alındığını söyledi.

Gazeteci Negehan Alçı, HaberTürk’te yer alan köşe yazısında, Yeni Refah Partisi’nin ittifak teklifini nasıl reddettiğini kaleme aldı. Alçı’nın yazısının ilgili kısımları şu biçimde;

“Kararın sebebini öğrenmek için partinin genel lider yardımcısı Sayın Doğan Aydal’ı aradım.”

“Ne oldu Doğan Beyefendi? Sürecin olumlu gittiği haberleri gelirken iş neden bozuldu? Bahis 6284 mü? Siz parti olarak bu mevzuda bir talepte mi bulundunuz?” diye sordum.

“Hayır Nagehan Hanım bahsin 6284 ile hiç ilgisi yok, öncelikle bunu bir netleştirelim” diyerek girdi kelama Aydal, sonra da tane tane anlattı:

“Biz aslında muahedeye varılacağı kanaatinde idik. Hava o istikametteydi. Ama dün gece (pazar) birtakım bilgiler geldi. Ben de bunun üzerine Sayın Başkan’ı aradım, toplantıda dediler, ulaşamadım. Kiminle toplantıda olduğunu da öğrenemedim fakat o toplantıdan sonra iş değişti zannediyorum.”

“Partide kararların istişare ile alınıp alınmadığını sordum.”

“İstişare ile alınıyor Nagehan Hanım gerçekten biz Cuma günü bir toplantı yapmıştık, çok olumlu bir havada geçmişti o toplantı, sonuç olumlu olacak üzereydi, cumartesi de vilayet sorumluları ile toplantı vardı, o toplantıdaki hava da benzeriydi lakin işte ne olduysa pazar gecesi oldu, Sayın Başkan birileriyle görüştü ve iş bozuldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir