Volkan Demirel: Bugünkü beraberliğe üzüldük

Spor Toto Muhteşem Lig’in 13. hafta maçında meskeninde karşılaştığı Başakşehir ile 3-3 berabere kalan A. Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, çaba sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Demirel, maçın 3-3 bitmesine karşın oyundan, kadrosundan ve verdiği tepkiden çok mutlu olduğunu belirterek, “Aslında maçla alakalı hoş bir akşam oldu. İki grubun da 3 gol bulduğu bizim ismimize konuşabilecek çok şeyin olduğunu söyleyebilirim. Nedir bunlar. İkinci yarı maça çok düzgün başladık. Ze’nin başı, tekrar Ze’nin denetimi ve kaleci Volkan’ın kucağına vurması orada bence kırılma anı oldu. Yani 2 ve 3’ü atsaydık tahminen şu an bütün Türkiye Hatay’ın oynadığı oyunu aldığı skoru konuşuyordu. Lakin futbolda bunlar var. Atacaksınız kaçıracaksınız lakin bugünkü oyun manasında ben bütün oyuncu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Çok güzel çaba ettiler. Biliyorsunuz Başakşehir hem bu ligin, hem de Avrupa Ligi’nin en az gol yiyen ekibi. Bu gruba karşı hem 3 gol atıyorsunuz, hem de kalenizde durum manasında bir durum vermeden daha doğrusu evet kenar ortalardan bir tane orta mesela kimseye değmeden gol oldu. Kenar ortalardan goller yedik. Bunları da söylediğimiz takdirde, tahlilini yaptığımız taktirde yedik. Fakat futbolda bunlar var. Söylediğiniz şeyler bazen çıkmıyor, çıkıyor, futbolu ben her vakit söylerim anlık bir olaydır. Anlık gelişen durumlardan kaynaklanan goller olabilir. Lakin biz 3-3 bitmesine karşın ben oyundan, gruptan, kadronun verdiği tepkiden her şeyden çok mutluyum. İçeride de söyledim. Kimi maçları kaybedebiliriz, puan kaybedebiliriz, lakin bugün de bence ileri vadede bir kazandığımız gün oldu. O yüzden ben tüm grubu tebrik ediyorum. Bütün Hataylılar da bugünkü beraberliğe evet üzüldük. Fakat oyun olarak uğraş olarak hepsinin tebrik etmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Demirel, Bertuğ’un son vakitlerin en düzgün santraforu olduğunu belirterek, “Bertuğ hakkında ben birinci geldiğim günden beri söylüyorum. Bence son yıllarda Türk futbolunun yetiştireceği en büyük futbolcu olacak. Ancak tabiki dediklerimizi, kendine bakarsa, hem futbol manasında hem toplumsal manada dediklerimizin dışına çıkmazsa bence Bertuğ son vakitlerin en düzgün santraforu. Sakatlığın da MR’ını çektirdik çabucak rastgele bir meşakkat olduğunu düşünmüyorum. İnşallah ufak bir ağrıyla atlatacaktır” dedi.

Demirel üstüne koya koya giden bir ekip olduğunu söz ederken, “Ben ekibin gelişiminden, durumundan, performansından çok mutluyum. Üstüne koya koya giden bir grup var. İnşallah da ilerleyen haftalar için 1 maçımız kaldı. Bu maçı da en yeterli biçimde oynayıp artık ulusal ekip ortasına gireceğiz. Dünya kupası var” biçiminde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir