Ümit Erdim’in Adliye önündeki konuşması gündem oldu: 20 bin lira teklif ettiler

2021 yılının Aralık ayında Türkiye’yi sarsan olay, hala hafızalardaki yerini müdafaaya devam ediyor.

Aksaray’ın Ortaköy İlçesi’nde bulunan Şehit Salih Aksu Ortaokulu’nda matematik öğretmeni olarak misyon yapan Ali İstek Yücel’in bir öğrencisini darp ettiği imajlar, büyük yansılara neden olmuştu.

Bir öğrencisinin kendisine küfrettiğini söylemesi üzerine sonlanan öğretmen, öğrenciyi sınıftan dışarı çıkararak tokatladı, boğazını sıkarak dakikalarca darp etti. Olaya şahit olan teknoloji ve tasarım öğretmeni Gülcan Ünlü, müdahale ederek öğrenciyi Ali İstek Yücel’in elinden zahmetle kurtardı.

Güvenlik kameralarına yansıyan olayın akabinde öğrencinin babası Duran K., oğlunu hastaneye götürdü ve Ali İstek Yücel hakkında savcılığa şikayette bulundu. 25 Mart’ta görülen duruşmada mahkeme, Ali İstek Yücel’i ‘beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan bireye karşı kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu berbata kullanmak suretiyle kolay yaralama’ cürmünden 1,5 yıl mahpus cezasına çarptırdı.

Sonraki süreçte ise Ali İstek Yücel’in Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mesleğine son verildiği ve daha sonra Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak yeni bir misyona başladığı ortaya çıktı.

Ancak, yaşanan olayla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Öğretmen Ali Rıza Yücel, kendisini eleştiren bireylere karşı tüzel süreç başlattı. Ünlü oyuncu Ümit Erdim de toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle Ali İstek Yücel tarafından hakaret davasıyla karşı karşıya olduğunu duyurdu.

Durumu toplumsal medya hesabından paylaşan Ümit Erdim şunları dedi:

“2021 yılında ben bir tweet attım. Ali İstek Yücel isimli Aksaray’da öğretmenlik yapan bir beyefendinin 10 yaşındaki kardeşimizi okul koridorlarında döne döne dövdüğü imgeleri basına yansıyınca bende o görüntüyü twitter sayfamda alıntılayarak Ali İstek Yücel’in aşağlık erdemsiz bir varlık olduğunu söz ettim. Kendisini bu cümlelerim örselemiş olacak ki bana hakaret davası açmış.

“KADRİYE ÖĞRETMENİN OĞLUYUM”

Böyle sorunlar yüzünden ya da çürük yumurtalar yüzünden öğretmenlik mesleği kutsallığından bir şey kaybetmez.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir