Uğur Mumcu Suikastı Dizi Oluyor

Gazeteci ve müzisyen Sina Koloğlu, Uğur Mumcu suikastınını husus alan bir dizinin yapıldığını yazdı. 

Gazeteci ve müzisyen Sina Koloğlu, Uğur Mumcu suikastınının faillerinin bulunmasını husus alan bir dizinin yapıldığını aktardı. 

Mumcu, 24 Ocak 1993’te, Ankara’daki meskeninin önünde otomobiline konulan bombanın infilak etmesi sonucunda hayatını kaybetmişti.

Projenin üretimini BKM’nin üstlendiğini belirten Koloğlu, ‘Önce sinema olarak düşünülmüş. Büyük bir bütçesi var. Sonra bir küçük dizi yapma fikri ağır basmış. Birtakım kanallar ile görüşmeler olmuş. Direktör bile aşikâr. Dijital platformlara da götürülmüş, duyduğum’ dedi.

“Bu dizi hayata geçecek üzere görülüyor”

Dizinin suikast ile başlayacağını ve Mumcu’nun ailesinin failleri bulma öyküsünün işleneceğini kaydeden Koloğlu, ‘Dizi Uğur Mumcu’nun hayatı ile ilgili değil. Türkiye’nin ünlü gazetecisinin eşi Güldal Mumcu, ailesi ve yakın etrafının Uğur Mumcu’nun katilini bulma kıssası. Çok büyük bir araştırma yapılmış. Mumcu’nun ömrüne dair tüm detaylar, hakkında yazılanlar, mahalle arkadaşları ile konuşmalar vs. hepsi yapılmış. Şahsen geldiği kademe açısından diyorum; bu dizi hayata geçecek üzere görülüyor’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir