Üç gün arayla motosiklet, telefon ve cüzdanını çaldılar: ‘Bari kimlik ve ehliyeti bıraksaydın’

Merkez Osmangazi İlçesi, Veyselkarani Mahallesi, Vakar Sokak üzerinde bulunan bir fabrikada çalışan 64 yaşındaki İbrahim Aydemir’in, 3 gün ortayla çay molası verdiği sırada işyerinden motosikleti, cep telefonu ve son olarak da cüzdanı çalındı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Son olayda işyerine geldiğinde cüzdanının yerinde olmadığını farkeden yaşlı adam, işyerinin güvenlik kameralarını incelediğinde iş yerine giren kimliği belgisiz bir kişinin cüzdanını çaldığını fark etti. Bunun üzerine polisi arayan Aydemir kimliği meçhul hırsız hakkında şikayetçi oldu.

“ARTIK ARDIMIZI DÖNMEYE GELMİYOR”

Güpegündüz işyerinden cüzdan çalan hırsızın rahat halleri karşısında şaşkına dönen İbrahim Aydemir, “Artık dükkâna ardımızı dönmeye gelmiyor. Burada uzun vakittir çalışan bir emekçiyim. Ortada mola vermek için dışarıya çıktığımda adamlar güya beni gözetliyor. Her çay içmeye çıktığımda bir şeylerim çalınıyor. Geçtiğimiz gün motorumu çaldılar, çabucak sonra telefonumu çaldılar, daha 24 saat geçmeden şimdide cüzdanımı çaldılar. Cüzdanımda para dışında pahalı eşyalarımda vardı. Manzaraları izlediğim de 2 dakika içerisinde çalınmasına hayret ettim. Lakin anladım ki bu şahıslar profesyonel olmuş” dedi.

Hırsıza seslenen Aydemir, “Hırsız kardeşim cüzdandaki parayı çalarsın. Anlarım da nüfus cüzdanımı ehliyetimi ne yapacaksın sen ? Artık senin yüzünden bir sürü işle uğraşacağım” sözlerini kullandı. İhbar üzerine güvenlik kameralarını izleyen polis olayla alakalı tahkikat başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir