Tavuk etinden bile ucuz, fiyatını duyan soluğu balıkçılarda aldı

Kırmızı et ve tavuktan da ucuz besin pahası açısından da hayli güçlü olan palamut, fiyatıyla yüzleri güldürdü. Şimdiden alıp derin dondurucuda 5-6 ay boyunca saklamayı düşünen vatandaşlar kış hazırlığı için balık satıcılarının yolunu tuttu.

Edirne Balık Pazarı esnafı Yusuf Çimen, palamut bolluğu yaşandığını ve 4 adedini 100 liradan satışa sunduklarını söyledi.

“Kasa ile alanlar var”

Vatandaşların kış hazırlığı yaptığını ve buzluğuna koymak için kasa ile balık aldığını söyleyen Çimen, “Halkımız kasa kasa alıyor. Halkımızı balığa doyuracağız dedik ve kelamımızı tutuyoruz. Şu an hangi meskene girerseniz girin her meskende palamut vardır. Dondurucuda ya da alt dolaplarda beşerler kışlık hazırlığı yaptı. Halkımız mutlu” dedi.

“Şuan en cazip et çeşidi balıktır”

Şuan en cazip et tipinin balık olduğunu söyleyen Çimen, “Piyasaya bakıldığında bir tavuk dönerin bile 30 lira olduğu devirde palamudun adedinin 25 liraya kadar düşmesi inanılması sıkıntı bir şey. Lakin biz bunu başardık. Şuan en cazip et tipi balıktır. Balıkçılar olarak halkımız için elimizden geleni yapıyoruz. Kimseye değerliyi yaşatmayacağız olabildiğince en uygun fiyatlardan gideceğiz. Balık fiyatlarını duyan geliyor. Edirne’nin girişinden, köylerinden herkes gelip balık alıyor. Bulgar müşterilerimiz de var” formunda konuştu.

Edirne’deki tezgahlar palamut balığı ile şenlenirken, havaların soğumaya başlaması ile birlikte başka balık çeşitlerinin de fiyatları düşmeye başladı.

 

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir