Tarikat yurdundaki ‘satırlı vahşette’ aşçıya müebbet

Antalya’da üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u, kaldığı Antalya İlim ve Kültür Derneği’ne (ALİMDER) ilişkin tarikat yurdunda öldüren aşçı İhsan Güney’e ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası verildi.

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, mahkeme heyeti sanık Güney’i, “canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürme” cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırdı. Sanık hakkında rastgele bir indirim uygulanmadı.

Ne olmuştu?

İddiaya nazaran Güney, kestiği başı, Tuğrul’un göğsünün üzerine koyarak “Deccal’i vurdum” diye bağırdı. Güney, satırı da gencin göğsünün üzerine bıraktı. Olayı gören öğrencilerden biri, yemekhanenin kapısını kapatıp, kilitledikten sonra polisi aradı.

İhbar üzerine öğrenci yurduna gelen polis, İhsan Güney’i gözaltına aldı. Kısa müddet evvel yurtta aşçı olarak işe başladığı öğrenilen ve ruhsal rahatsızlıkları olduğu sav edilen Güney, Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliğine götürüldü.

İşlemleri tamamlanan Güney, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili saklılık kararı ve yayın yasağı getirildi.

İndirim uygulanmadı

Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında sanık İhsan Güney’e, ‘Mehmet Sami Tuğrul’u canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürme’ kabahatinden indirimsiz olarak ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir