Takım otobüsü devrilen Alanya Kestelspor’un üst lig başvurusunu reddedildi

TFF 3’üncü Lig 2’nci Küme’de çaba eden Alanya Kestelspor, 11 Mart tarihinde deplasmanda Yeşilyurt D.Ç. Ofspor ile karşılaştı. 1-0’lık galibiyetin akabinde Alanya’ya dönüş yapan Kestelspor kafilesini taşıyan midibüs sabaha karşı ilçe girişinde bulunan Ulaş mevkisinde şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle devrildi. Metrelerce sürüklenen midibüste bulunan teknik yönetici Çağdaş Çavuş, yardımcısı ile 13 futbolcu yaralandı.

“AMELİYAT VE TEDAVİLER DEVAM EDİYOR”

Yaralıların son durumu hakkında bilgi veren Kestelspor Başkanı Levent Uğur, Demirören Haber

“MÜCBİR SEBEP OLARAK GÖRMÜYORLAR”

Lige dönmelerinin çok sıkıntı olduğunu ve başkan pozisyonda oldukları için üst lige 3 kadro çıkması istikametinde 2’nci ve 3’üncü lig kadrolarından imza topladıklarını belirten Levent Uğur, “Bu çocuklar 13 gündür idman yok, bir şey yok, psikolojileri bozuk vaziyette, travmanın içerisindeler. Futbol oynayan yahut teknik yöneticiler, futbolu yönetenler, kulüp liderleri, yöneticiler beni daha uygun anlayacaklardır. Biz Futbol Federasyonu’na bir talepte bulunmuştuk. 2 gündür ben de İstanbul’daydım. Maalesef dün ret yanıtını aldık. Talebimiz Kulüpler Birliği, 2’nci Lig, 3’üncü Lig kulüplerinin imzaladığı Kulüpler Birliği’nin bir talebiydi. Biz de ilgili unsurlar uyarınca talepte bulunmuştuk. Bizim kümeden 3 kadronun üst lige yükselmesiydi. Bir kadro fazla olsun dedik. Zati sarsıntı nedeniyle birçok grup ligden çekildi ve onlara düşme kaldırıldı. İşte Diyarbakır, Kahramanmaraş olsun, Osmaniye olsun -ki onlara hak veriyorum- bu yanlışsız lakin bizim de burada zorlayıcı sebebimiz var. Federasyon yönetmeliğinde diyor ki; ‘Olağanüstü hallerde federasyon statü değişikliğine gidebilir.’ Bu da bir inanılmaz olay lakin bunu maalesef fevkalâde hal saymadılar. Bunu zorlayan sebep olarak görmüyorlar” diye konuştu.

“ŞAMPİYON İLAN EDİLEBİLMEMİZ İÇİN BENİM ÖLMEM Mİ GEREKİYORDU?”

Ligdeki pozisyonlarının zora duruma girdiğini vurgulayan Levent Uğur, “Ben buradan şunu söylemek istiyorum. Başkan bir grubuz, kim kaza yapmak ister ki? Sabah Emre Tosun ile görüştüm. Yarın ameliyata girecek, ‘Oğlum yarın yanına geleceğim, ameliyatta beraberiz’ dedim. O da ‘Başkanım şampiyonluğumuzu ret etmişler. 24 haftamızı hiçe mi saydılar? Bizim emeğimiz ne olacak Ramazan günü. İlla ki bir iki arkadaşımızın yahut benim ölmem mi gerekiyordu bizim şampiyon ilan edilebilmemiz için’ dedi. Artık ben bu çocuklara nasıl karşılık vereceğim? Bu zorlayıcı sebep değil, bu inanılmaz hal değilse nedir? Ben bilmiyorum, büyüklerimiz bu türlü taktir etti, vardır bildikleri bir şey diyorum, yeniden bir şey demiyorum lakin tabii benim kulüp başkanı olarak vicdanım sızlıyor. Hangi kulüp lideri başkanken otobüsünün takla atmasını ister, kaza yapmasını ister. ‘İsterseniz dondururuz’ dediler. Başkanken nasıl dondurayım? Zati 9 maçım kalmış, birisi Kahramanmaraş maçı, artı 3 puanım var. Hiç maça çıkmasam yahut altyapıyla çıksam zati düşmüyorum, 30 puan fark var aşağıyla, düşme potasıyla. 9 maç kalmış 27 puan, bunun 3 puanı garanti 24 puan. Yani ben maça çıkmasam, alt yapıyla çıksam aslında düşmüyorum. Ligden düşen gruplar aslında ödüllendirilmiş oluyor bir nebze ligde tutulmayla. Zati birçoğu düşüyordu. Onun için başvurdular. Seneye birebir lige terfi ettirilmiş olarak başlayacaklar ancak önder ekip olmanın kabahati nedir? Kim önder ekibi ligden çeker?” tabirlerini kullandı.

“BİZİM İÇİN O GECE SAAT 04.17’DE FUTBOL BİTTİ”

Oyuncularının 24 hafta verdikleri emeğin heba olmaması gerektiğini vurgulayan Uğur, şunları söyledi:

“Bu çocuklar tatilden yahut piknikten dönerken kaza yapmadı. Münferit bir kaza değil, bu grup otobüsü ve deplasmandan dönerken, Türk futboluna hizmet ederken, bu kulübe hizmet ederken kaza yaptılar. Bu çocukların teri hariç kanı aktı, uzuvları kesildi, elini, parmağını kaybeden oyuncular var. Bunun hiç mi bir bedeli, manası yok? Bu çocukların bir şeyle ödüllendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Maddiyatla ölçülecek bir şey değil. Ben buradan büyüklerimize seslenmek istiyorum. Onlar da istiyordur ve yanımızdalardır. Bunun kesinlikle bir yolu vardır. Ben buradan değerli federasyon başkanı ve yöneticilerine bir defa daha rica ediyorum. Bir kere daha düşünmeleri gerek. Olmaz diye bir şey olmayacağını düşünüyorum. Kesinlikle FIFA’ya bir yazı yazılır, onay alınır, durum belirtilir, bir belge gönderilir. Düşen ekiplere FIFA karışmıyor da bir grup çıkacak, bir ekip mı göze battı Türkiye liginde. Zaten 2’nci Lig ekiplerinin hepsi bizi orada istediğine dair imza verdi. Mağduruz lakin mağdur edebiyatı yapmıyoruz. Ben birinci gün yaralıların fotoğraflarını paylaşabilirdim. Bir yaygara koparabilirdik lakin biz ‘Büyüklerimiz bunu bilir, görür gerekeni yapar’ dedik. Zati o dakikadan sonra biz de futbol düşünecek durumda değildik. Bizim için o gece saat 04.17’de futbol bitti bu dönem için fakat bize illa ki ‘Oynayacaksınız kardeşim. Biz sizi çıkarmıyoruz. Sizin liderliğinizi de dikkate almıyoruz’ diyorlarsa yapacak bir şey yok. Çıkıp oynayacağız, sonuç ne olursa olsun Allah’ın takdiri. Tekrar de buradan tüm futbol federasyonuna teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir