Soyer’den Kılıçdaroğlu’na: İzmir her daim yanınızda olmaya devam edecek

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 27. periyot 5. Hazırlık Çalışması Kıymetlendirme Toplantısı başladı.

Toplantıda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu partililere seslenerek, “Şunu da artık bilmek zorundayım. Siz sahiden benimle misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor, bazılarınızın da isteyerek yahut istemeyerek ziyan verdiğini de görüyorum. Ancak artık karar verin. Bu halk düşmanlarını bir arada yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz artık benimle olduğunuzu hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum” diye sordu.

“ARKANIZDAYIZ, YANINIZDAYIZ”

Kılıçdaroğlu’nun akabinde kürsüye gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2023 seçimlerinde İzmir’in CHP lideri Kemal kılıçdaroğlu’nun yanında yer alacağını söyleyerek, “Bu seyahatte İzmir her daim yanınızda olmaya devam edecek. Varlığınız ve liderliğinizde güç ve çalışma azmi buluyoruz. Ayağınıza taş değmesin. Bizi geleceğe taşıyacak bu seyahatte sonuna kadar beraberiz. Arkanızdayız, yanınızdayız, sonuna kadar sizinleyiz” tabirlerini kullandı.

Soyer şu tabirleri kullandı:

“Ülkeler için 100 yıl değerli bir kilometre taşı. Kuruluşun ve kurutuluşun kenti bunu layıkıyla kutlanmalıydı. Kurutuluşu nasıl bir coşku ile kutladıysak İzmir iktisat kongresinin 100. yılını da birebir coşku ve görkemle kutlamaya hazırlanıyoruz. Yapmak istediğimiz şey 100 yıl evvel kurtuluştan 5 ay sonra adeta küllerinden doğacak yeni bir devleti yaratmak için düzenlenen bir iktisat kongresini yine toplamak. Yangın yeri bir kentte gelecek iktisat siyasetlerini belirlemek için düzenlenmişti. Bu tarihi misyonu tekrar üstlenmek istiyoruz.  Personeller, tüccarlar, çiftçiler ve endüstriciler katıldı bu kongreye. Biz de 100 yıl sonra bu süreci 10 Ağustos’ta başlattık. Önümüzdeki vakit dilimi içinde 4 başka gurupla buluşmaları sürdüreceğiz. Çıkan sonuçları tartışacağız akademisyenlerle. Özetle ikinci safhasına başladığımız bu sürece iki ilavemiz olacak. İki yurttaş forumu düzenlenecek. Akdeniz lokal idareler platformu da düzenleyeceğiz. Özetle bu derin ümitsizlik ve gelecek dertleri ve bugünün siyasal ikliminde gelecekte oluşturacağımız siyasal kararlara altlık oluşturacak. Yolumuzu aydınlatacak bir katkı olarak kıymetlendiriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir