Son Dakika: Medvedev’den ‘Nükleer silah’ açıklaması

Rusya’nın eski devlet başkanı ve şimdiki Güvenlik Kurulu Lider Yardımcısı Dmitri Medvedev, Rusya’nın Ukrayna’da işgal altında ve ayrılıkçı denetiminde olan topraklarda referandum yapılacağını söyledi. 

Bu bahiste geri dönüş olmayacağını vurgulayan Medvedev, “Rusya’ya katılan bölgeleri savunmak için nükleer dahil her Rus silahı kullanılabilir” açıklamasını yaptı. 

Medvedev, ayrıyeten “Rusya, stratejik nükleer silahlar da dahil olmak üzere kendisine katılan bölgeleri her manada savunmaya hazır. Batı’nın ve genel olarak tüm NATO ülkelerinin Rusya’nın kendi yolunu seçtiğini anlaması gerekiyor” dedi.

PUTİN KISMİ SEFERBERLİK İLAN ETTİ

Donetsk ve Luhansk’ın bağımsızlığını desteklediklerini açıklayan Rusya Devlet Başkanı Putin, dün kısmi askeri seferberlik ilan etti. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, kısmi seferberlik kapsamında toplam 300 bin yedek askerin misyona çağrılacağını söyledi.

Batı’nın nükleer şantajına maruz kaldıklarını söyleyen Putin, toprak bütünlüğünü korumak için her türlü silahı kullanmaya hazır olduklarını söz etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir