Son dakika: Arda Güler, Real Madrid’in ABD’deki kampından ayrılıyor

Fenerbahçe’den ayrılarak rekor bir bonservis bedeliyle Dünya devi Real Madrid’e transfer olan Arda Güler bahtsız bir sakatlık yaşadı.

İLK MAÇTA FORMA GİYEMEDİ

Milli yıldızımız Arda Güler, 22 Temmuz’da sağ dizinden bir sakatlık yaşamış ve 24 Temmuz’da oynanan birinci hazırlık maçında forma giyememişti. Milan karşısında 2-0 geriye düşen Real Madrid, geri dönüşe imza atarak maçı 3-2 kazanmıştı.

İKİNCİ MAÇI YEDEK KULÜBESİNDEN TAKİP ETTİ

Real Madrid, 27 Temmuz’daki Manchester United maçını da 2-0 kazanmıştı. Arda Güler, bu iki maçta da yedek kulübesinde yer almış lakin sakatlığı sebebiyle mühlet almamıştı.

ANCELOTTI OYNAYAMAYACAĞINI AÇIKLADI

Arda Güler için gözler bu gece oynanacak El Clasico’ya çevrilmişken Carlo Ancelotti genç yıldızımız için tekrar berbat Haber verdi.

Real Madrid – Barcelona maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulunan İtalyan teknik adam; “Arda Güler, Barcelona maçında takımda olmayacak tek oyuncum. Kişisel olarak verdiğimiz programı uygulayarak ağır idmanlar yapmaya devam ediyor. Juventus maçına hazır olması için çabalıyoruz.” dedi.

MADRİD MAKUS HABERİ VERDİ

Bu gelişmeler yaşanırken Arda Güler’in sıhhat durumuyla ilgili bilgi veren Real Madrid, ulusal futbolcunun sağ dizinde sakatlık tespit edildiğini duyurdu.

KAMPTAN AYRILIYOR

Real Madrid, Arda Güler’in sağ diz iç menisküsünde sakatlık tespit edildiğini ve tedavi için ABD’deki kamptan ayrılarak Madrid’e gideceğini açıkladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir