Samsunspor’lu Rick Van Drongelen’den Süper Lig yorumu

Süper Ligin yeni gruplarından Samsunspor, yeni dönem hazırlıklarını Bolu’da sürdürüyor. 29 Temmuz Cumartesi gününe kadar burada kamp yapacak olan Samsunspor’da çalışmalar tüm süratiyle sürüyor.

“Samsun’a geldiğim için heyecanlıyım”
Kırmızı-beyazlıların yeni transferi Hollandalı defans oyuncusu Rick Van Drongelen, yeni dönemde ekibe katkı vermek için elinden geleni yapacağını söyledi. Drongelen, Maksat olarak oynayabildiğim kadar maç oynamak istiyorum. Kişisel muvaffakiyetten çok grubun başarılı olması benim için daha kıymetli. Türkiye’ye ve Samsun’a geldiğim için heyecanlıyım. Çok kaliteli bir yere geldim. Sonuçta geçen dönem çok yeterli bir dönem geçirip şampiyon olan bir gruba geldim. Benim için de yeni bir kültür, yeni bir değişim ve yeni bir heyecan oldu dedi.

Uyum problemini çok fazla yaşamayacağını tabir eden Drongelen, Daha evvel tatil için ailem ile Türkiye’ye gelmiştim. En yakın 2 arkadaşım da Türk. Bu sebeple Türk kültürünü az çok biliyorum. Türkiye’ye gerek genç, gerekse deneyimli yabancı oyuncular da geliyor. Türkiye ligi için fizikî güç gerektiren bir lig olduğunu söyleyebilirim lakin alışabileceğimi düşünüyorum diye konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir