Şam’da polis karakolunda patlama: 5 yaralı

Suriye’nin başşehri Şam’ın Barzah bölgesindeki polis karakolunda bir araçta patlama meydana geldi. Patlamada beş kişi yaralandı.

Suriye devlet ajansı SANA’nın haberine nazaran, Barzah Polis Karakolu’nda yaşanan patlamada bir polis memuru ve dört işçi yaralandı. Suriye İçişleri Bakanlığı, yaralıların hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığını, patlamanın kaynağını belirlemeye yönelik inceleme ve soruşturmanın devam ettiğini açıkladı. Bakanlık, araca patlayıcı yerleştirilip yerleştirilmediği ya da belirli bir kişinin maksat alınıp alınmadığı hakkında bilgi vermedi.

BARZAH, 2017’DEN BU YANA ŞAM HÜKÜMETİNİN KONTROLÜNDE

Reuters’ın aktardığına göre, Devlet Başkanı Beşar Esad’a bağlı ordu kuvvetleri, başşehir Şam’ın kuzeydoğusunda bulunan Barzah ve komşu bölgelerin denetimini 2017’de geri almıştı. Barzah’taki muhalif silahlı güçler otobüslerle bölgeden çıkarılmış ve kuzeybatıdaki İdlib’e gönderilmişti. 2018 yılında ise ABD’nin öncülüğündeki hava taarruzları, Barzah’ta Batılı ülkelerin Suriye hükümetinin kapalı kimyasal silah programının bir kesimi olduğunu sav ettiği bir araştırma tesisini gaye almıştı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir