Sahurda bunu yiyin iftara kadar açlığı unutun! İşte gün boyu tok tutan süper besin

Ramazan ayının gelmesiyle sahurda tok tutan yiyeceklerde araştırılmaya başlandı. Hem tok tutan hem de susatmayan besinler iftar vaktine kadar dirençli kalmanızı sağlıyor. Bunlardan biri de lor peyniri. Lor peynirinin oruca olan tesirini görünce sahur sofranızdan eksik etmeyeceksiniz.

Sahurda lor peyniri yiyen açlığı unutsun

Lor peyniri, oruç tutarken tok tutan yiyeceklerden biridir. Bunun nedeni, lor peynirinin yüksek protein ve düşük kalori içeriğidir. Proteinler, bedende daha uzun mühlet sindirilir ve tokluk hissi verirken, düşük kalori içeriği ise fazla güç harcamadan kâfi besin alımını sağlar.

Tok tuttuğu üzere güç de veriyor

Sahurda lor peyniri tüketmek, oruç tutanlar için düzgün bir seçenektir. Sahurda lor peyniri, tam buğday ekmeği yahut kepekli ekmek üzere kompleks karbonhidrat kaynaklarıyla birlikte tüketildiğinde, bedene uzun mühlet güç sağlayan ve tokluk hissi veren bir öğün oluşturabilir.

Lor peyniri sahurda nasıl tüketilmeli?

Lor peyniri, sahurda farklı biçimlerde tüketilebilir. Kimi teklifler şunları içerebilir:

Lor peynirli omlet: Lor peyniri, yumurta ve sebzelerle birlikte omlet olarak pişirilebilir. Bu, tokluk hissi veren ve uzun müddet güç sağlayan bir sahur seçeneği olabilir.
Lor peynirli sandviç: Tam buğday ekmeği yahut kepekli ekmek, lor peyniri ve sebzelerle birlikte tüketilebilir. Bu, sağlıklı ve tok tutan bir sahur atıştırması olabilir.
Lor peynirli salata: Yeşil yapraklı sebzeler, lor peyniri, zeytinyağı ve limon suyu üzere sağlıklı materyallerle bir salata hazırlanabilir. Bu, besleyici ve tok tutan bir sahur yemeği olabilir.
Sahurda lor peyniri tüketirken, fazla tuzlu lor peynirlerinden kaçınılması kıymetlidir. Ayrıyeten, su tüketimine de dikkat edilmelidir, zira kâfi ölçüde su içmek, tokluk hissi ve sağlıklı bir oruç tutmak için kıymetlidir.

Not: Bu bilgiler yalnızca genel bilgilendirme maksatlıdır ve rastgele bir tıbbi tavsiye yerine geçmez. Rastgele bir sıhhat probleminiz olduğunda, bir doktora danışmanız kıymetlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir