Robert Lewandowski’den Lionel Messi sözleri! ‘Oynamak rüya gibi olur’

Robert Lewandowski’den çok özel açıklamalar yaptı. Geçen dönem Bayern Münih formasıyla 35 gol atarak mükafatın sahibi olan ve şu an Barcelona forması giyen Lewa, FANATİK’in sorularını yanıtladı.

NE KADAR SIKINTI OLDUĞUNU BİLİYORUM”

İkinci kes Altın ayakkabı’yı kazanmanın senin için manası nedir?

“Tabii ki çok büyük bir manası var. Zira çok fazla sayıda gol atmanın ne kadar güç olduğunu biliyorum. Üst üste ikinci sefer bu mükafatı kazandığım için hem keyifli hem de gururluyum. Lakin bu yalnızca benim değil, tıpkı vakitte ekibin golleri.”

“DAHA FAZLASINI GÖSTERMEK İSTİYORUM”

Üçüncü defa bu mükafatı kazanmayı düşünüyor musun? Zira Erling Haaland şu an çok formda.

“Bunu asla düşünmedim. Yalnızca bu mükafatı kazanmak için çok fazla gol atmaya odaklanmıyorum. Hedefim her vakit en güzelini yapmak ve grubuma yardım etmek. Birçok kişi, benim güzel oynamamı gol atıp atmadığıma nazaran pahalandırıyor fakat durum bu türlü değil. Barcelona’da benim gol atmam kadar topsuz oyundaki hareketim de kıymetli. Buraya geldiğimde oyun tarzının Bayern’den farklı olduğunu biliyordum. Buna adapte olmak ve gol atmaktan daha fazlasına sahip olduğumu göstermek istedim.

Dünya Kupası için geri sayıma geçildi. Bu orta düzgün mi yoksa berbat mü olacak?

“Bunu bilmiyorum lakin herkes için yeni bir şey olacağı kesin. Dönem ortasındaki bir Dünya Kupası, güç olacaktır. Lakin şahsî olarak ben buna hazırım. Ekipler için de güç. Zira turnuvaya hazırlanacak vakitleri yok. Bu da zorluğun bir öteki tarafı. Lakin hazır olmalı ve her ne olursa olsun en güzel performansınızı göstermelisiniz.”

“3 PUANI ALMAK EN ÖNEMLİSİ”

Barcelona’nın yine yapılanma içine girdiği bir devirde ekibe geldin. Barça birkaç dönem içerisinde eski günlerine döner mi?

“Son birkaç ayda bile gruptaki gelişimi fark edebilirsiniz. Önümüzdeki dönemin başında çok daha güzel bir performans gösterebilir ve grup olarak daha fazla gelişebiliriz. Daha güzel ve daha istikrarlı olacağız. Futbolda kısa mühletler içerisinde çok fazla şey kazanabilirsiniz. Birçok sakatlık sorunu yaşadık ve bu da bizi istikrar manasında etkiledi. Bilhassa bu durum, şanssız anlar da yaşadığımız Şampiyonlar Ligi’nde bizi etkiledi. Aslında değerli olan nasıl oynadığından çok nasıl bir sonuç aldığın. Zira günün sonunda 3 puanı almak her şeyden daha değerli hale geliyor.”

“NEREYE ATACAĞINI YETERLİ BİLİYOR”

Messi ile tekrar Barcelona’ya dönüşü konusunda görüştün mü ve onunla tıpkı ekipte oynamak ister misin?

“Messi, forvet oyuncularına attığı inanılmaz paslarla katiyetle harika bir oyuncu. Forvetlerle kusursuz bir irtibatı ve kontağı var. Topu nereye atacağını çok yeterli biliyor. O dünyanın en uygunu. Bir forvet olarak Messi ile oynamak düş üzere bir şey olurdu.”

“GERÇEKTEN ÇOK YETERLİ BİR TAKIMLAR”

Dünya Kupası’nda Arjantin’le tıpkı gruptasınız. Onlar favorilerden biri mi?

“Messi’li Arjantin’in, kupayı kazanabilecek ülkeler ortasında olduğunu düşünüyorum. 30 maçtır kaybetmiyorlar. Sahiden çok yeterli bir gruplar ve ne kadar âlâ oynadıklarını görüyorsunuz. Son derece disiplinli ve planı olan bir takım.”

“KARŞINIZA MESSİ VE RONALDO ÇIKIYOR”

Söylendiği üzere futbol sence, Messi’ye bir Dünya Kupası borçlu mu?

“Futbolda son 10-15 yıla baktığımızda iki büyük figür; Messi ve Ronaldo. Dünya Kupası’nı kim hak ediyor sorusunu sorduğunuzda, karşınıza daima bu ikili çıkıyor. Onlar efsane. Ancak başka taraftan, bu futbol ve ne olacağını asla söyleyemezsiniz. Zira futbol, dramatik ve varsayım edilemez bir oyun. Fakat Messi’nin durumunda, inanılmaz kıssası devam ederken muvaffakiyetlerinin tekrarlanması imkansız. Artık de Dünya Kupası’nı kazanmanın hayalini kuruyor lakin böylesine büyük bir turnuvada ne olacağını iddia edemezsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir