Resident Evil 4, iki günde 3 milyondan fazla satmayı başardı

PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S ve PC için piyasaya sürülen Resident Evil 4 Remake, dünya çapında 3 milyondan fazla satarken Resident Evil serisi, toplamda 135 milyon satışa ulaştı.

RESIDENT EVIL 4 REMAKE, 3 MİLYON ADET SATTI

Orijinal Resident Evil 4, serinin en çok sevilen oyunlarından biridir, lakin bu satış dönüm noktasına ulaşması neredeyse bir yıl sürdü. Oyunun remake versiyonunun ise 2 günde 3 milyon adet satışa ulaşması, Resident Evil’a olan ilginin hiç olmadığı kadar artmasına işarettir.

Artan satış sayılarında dikkate alınması gereken birçok faktör de bulunmaktadır. 2005 yılında piyasaya sürülen yepyeni Resident Evil 4, başlangıçta yalnızca Gamecube ve PlayStation 2’de piyasaya sürülürken, remake versiyonu ise PS4, PS5, Xbox Series X|S ve PC için çıkış yaptı.

Oyunların tekrar üretimleri çoğunlukla beğenilmezken Resident Evil 4, remake projesini başarılı bir formda piyasaya sürdü ve oyuncular tarafından epeyce sevildi. Resident Evil 4 Remake, Steam’de 24 binden fazla inceleme yapıldı ve bu incelemenin yüzde 97 kadarı olumlu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir