Pazaryeri’ne 4 milyon TL’lik Hayvansal Ürünler İşleme Merkezi

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) – Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde hayata geçirilecek BEBKA projesinin daha çok Yöresel Süt Eserleri Üretimi ve Pazarlanmasına yönelik olacağını belirten Pazaryeri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erkan Karakaş, bunun yanında projenin isminin “Hayvansal Eserler Sürece Merkezi” olarak daha geniş kapsamda tutulduğunu, bu sayede Pazaryeri ilçesinde et eserlerine yönelik üretim ve pazarlamalarının da faaliyetleri ortasında olacağını belirtti.

Karakaş, Pazaryeri ilçesine kurulacak “Hayvansal Eserler Sürece Merkezi” tesisinin maliyeti 4 milyon lira olacağını kaydetti.

Pazaryeri Ziraî Kalkınma Kooperatifi’nin son yıllarda “Çiğ Süt Alımı” ve “Silaj Paketleme” üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ilişkin Kalkınma Ajansından tam not alan projeleri muvaffakiyetle gerçekleştirdiği bilinirken, birebir vakitte Bağımsız Vilayet Genel Meclis Üyesi adayı olan olan Erkan Karakaş, “Biz Kooperatifimize Süt üretip veren tüm hayvancı ve çiftçilerimizle bir aileyiz. Bu muvaffakiyet ne yalnızca benim, ne de rastgele birinindir. Kooperatifimizin bugün yeterli yerlerde oluşu tüm ortaklarımızla birlikte hepimizin başarısıdır.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir