Otomobille TIR’a çarpıp, yaralanan başpehlivandan 8 gün sonra haber geldi

Kaza, geçen 8 Kasım’da saat 22.30 sıralarında İzmir-Ankara kara yolu Yedi Eylül Parkı kavşağında meydana geldi. Turgutlu’dan İzmir istikametine giden Menderes Saltık’ın kullandığı 45 HD 0606 plakalı araba, İzmir istikametine dönüş için hareket yapan Sertan Sevinç (43) idaresindeki 09 ADV 852 plakalı TIR’a geriden çarptı. Etraftakilerin ihbarı üzerine kaza yerine sıhhat, itfaiye ve polis grupları sevk edildi.

Kazada şoför Menderes Saltık ile Harun Çetin (29) ve Tugay Dinçtürk (30) araçta sıkışarak yaralandı. İtfaiye takımlarınca sıkıştıkları yerden çıkarılıp, sıhhat görevlilerine teslim edilen yaralılardan Saltık ve Çetin, Turgutlu Devlet Hastanesi’ne, Dinçtürk ise ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Sıhhat durumu kritik olan yaralılardan, 8 Ekim’de memleketi Turgutlu’da düzenlenen Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığa ulaşan ve bekar olduğu öğrenilen Menderes Saltık, birinci müdahalenin akabinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, Tugay Dinçtürk ise Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Dinçtürk ve Çetin, tedavilerinin akabinde taburcu oldu. Kazanın akabinde polis tarafından gözaltına alınan TIR sürücüsü Sevinç, sözü sonrası özgür bırakıldı.

SALTIK: DAHA ÂLÂ OLDUĞUM GÜNLERE KAVUŞACAĞIM

Aort diseksiyonu bulunan Saltık ise göğüs kafesi içerisindeki ana atar damara yerleştirilen yapay damar sonucu sıhhatine kavuştu. Bugün taburcu olan Saltık, “Hocamın nezaretinde ameliyatı başarılı biçimde gerçekleştirdik. Onun nezarette tedavilerime devam edeceğim. Sıhhatim yerinde, daha düzgün olduğum günlere kavuşacağım” diye konuştu.

PROF. DR. TETİK: BÖLGENİN KAPANDIĞI TESPİT EDİLDİ

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Kısmı Lideri Prof. Dr. Ömer Tetik, uygulanan tedaviye ait şunları kaydetti:

“Yaptığımız tetkikler sonucu göğüs kafesi içerisindeki ana atar damarının kopmak üzere olduğunu tespit ettik. Bu cins kazalarda o bölgelerde sıklıkla kopma olur. Bu çeşit hastalarda 2 yol uygulanır. Göğüs kafesini açıp yapay damar yerleştirmek ya da kapalı teknikle oraya bir yapay damar yerleştirmektir. İkinci prosedürü tercih edip, en az ziyanla kasıktan girerek, o gölgeye yapay damarımızı yerleştirdik. Yapılan denetimlerde pek âlâ olduğu ve o bölgenin kapandığı tespit edildi. Bundan sonraki süreçte takip etmeyi sürdüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir