Opera sanatçısı İhsan Ünlüer’in evinde yangın

Yangın, saat 14.30 sıralarında Caferağa Mahallesi, Dr. İhsan Ünlüer Sokakta bulunan 2 katlı tarihi bir binada çıktı. Konuttaki tütsüden çıktığı argüman edilen yangında binayı kısa müddette duman kapladı.

Yükselen dumanları gören etraftaki vatandaşlar, yangın tüpü ile müdahalede bulunurken durumu yetkililere bildirildi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sıhhat grubu sevk edildi.

İtfaiye takımları yangını kısa müddette denetim altına alarak soğutma çalışması yaptı. Yangın çıkan binanın, 1990 yılında hayatını kaybeden muharrir ve opera sanatkarı Dr. İhsan Ünlüer’e ait olduğu ve eşi Ayten Ünlüer’in hala bu meskende yaşadığı öğrenildi. Yangında rastgele bir yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

Dr. İhsan Ünlüer’in eşi Ayten Ünlüer, “Akşamları gençler toplanıyor sigara falan içiyorlardı, daima uyarıyordum onları. Tütsü yapıp koymuştum o çıkardı yangını” diye konuştu.

Yangına müdahale eden esnaf Nihat Çakır, “Dumanların çıktığını gördük, çabucak yangın söndürme tüpleriyle müdahale ettik. Konutta yaşayan Ayten Ünlüer’i dışarı çıkardık. Çok şükür yaralanan kimse yok” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir