Nail Olpak’tan Togg açıklaması: Bu süreci gerçekten yakaladık

Türkiye’nin vizyon projeleri ortasında yer alan Togg’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Yerleşkesi’nin açılış merasimi öncesinde AA muhabirine açıklamalarda bulunan Olpak, böylesi bir projeye ve tarihe tanıklık etmekten duyduğu memnunluğu lisana getirdi.

Togg’un Türkiye’nin vizyon projelerinden biri olduğunu söz eden Olpak, “Klasik arabalarla ilgili süreci hepimiz biliyoruz. Elektrikli arabada pazar kuralları ve teknolojisi yeni yeni gelişiyor. Biz, bu türlü bir devirde bu süreci hakikaten yakaladık.”değerlendirmesinde bulundu.

Togg Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş’ın, “Togg’u lütfen elektrikli araba olarak söz etmeyin, bu bir mobilite ekosistemdir.” dediğini aktaran Olpak, “Yani içerisinde mobilitenin, teknolojinin her tarafıyla olduğu bir sistemden bahsediyoruz. Bu manada heyecan verici. Elbette bu türlü bir araçta teknik özellikler, albeni, görselliği ve fiyatını bekleriz. Görselliği ve albenisinde nitekim tam not alıyor, yapanların, buraya kadar getirenlerin ellerine sıhhat.” diye konuştu.

Togg’un teknolojisiyle de tam not aldığını tabir eden Olpak, Togg’un fiyat konusunda da rekabetçi olacağına işaret etti.

DEİK Başkanı Nail Olpak, “Sizden yurt dışında distribütörlük talep eden oldu mu?” sorusuna karşılık, şu cevabı verdi:

“Öncelikle yetkililer müspet ayrımcılık yapılacağını tabir ediyor. Evvel Türk halkının gereksinimi karşılanacak, ondan sonra ihracatı olacak. Sabri Ülker’in hoş bir sözü var, bir yerin açılışına gittiği vakit ‘Yeriniz size dar olsun.’ dermiş. Dua manasında, büyüsün taşsın manasında. Ben de bu ifadeyi Gemlik Yerleşkesi için kullanmak istiyorum. İnşallah, bu yerleşke de katlanarak büyüyecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir