Yaz kış değerli turizm destinasyonlarına sahip Muğla, kış aylarında günübirlik seyahat rotaları ile bilhassa doğaseverlerin de ilgisini çekiyor. Köyceğiz ilçesinin kırsal Yayla (Ağla) Mahallesi’nde 2 bin 295 metre yüksekliğindeki Sandras Dağı eteklerinde bulunan Gökçeova Göleti’nin yüzeyi gece sıfırın altında 4 dereceye kadar düşen soğuk hava nedeniyle buz tuttu.
![](https://i01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2023/01/02/resim2_22083834.jpg)
.
Güzel imgelerin oluştuğu göl, havadan dron ile görüntülendi. Aydın’dan günübirlik seyahat için Gökçeova Göleti’ne gelen Aziz Özden, Ediz Verdioğlu ve İsmail Kadak bol bol fotoğraf çektirdi.
![](https://i01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2023/01/02/resim3_22083831.jpg)
.
Aziz Özden, “Buraya ikinci gelişim. Daha evvel buz tuttuğunu görmemiştim lakin şaşırmadık. Birkaç hafta sonra buralar karla kaplanacaktır ve ulaşım güç olacaktır. Kar yağmadığında araçla çarçabuk buraya gelinebilir” dedi. (DHA)