Koyulaşan koltuk altlarınıza olumlu etki ediyor: Bembeyaz bir cilt için bunları denemelisiniz. Koltuk altı beyazlatmanın 8 yolu!

Kararan koltuk altını beyazlaşmak için kimi sihirli yollar bulunuyor. Bilhassa bayanların en sıkıntılı olduğu mevzulardan olan koltuk altı kararmasının meydana gelmesini tetikleyen pek çok halden de kelam edilebilir. Ağda ve jilet uygulaması ise bunların başında yer alıyor. Ağda ve jilet uygulamasının yanı sıra çeşitli genetik faktörler, ilaçlar ya da çok kilo üzere sorunlar koltuk altında kararmaya neden olabiliyor.

Parfüm ya da deodorant kullanmaya bağlı olarak vakitle oluşan koltuk altı kararmaları canınızı sıkabilir. İş ya da okulda kimyasalların bedeninize nüfuz etmesi, bir müddet sonra o bölgeyi tahriş etmeye sebep olur. Genetik faktörlerin de tesiri ile ortaya çıkan koltuk altı kararmaları yanlış ya da sert halde uygulanan epilasyon sonrasında da görülebilir.

Koltuk altı nasıl beyazlatılır?

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, koltuk altında meydana gelen renk eşitsizliğinin ve koyu rengin açılmasına büyük ölçüde yardımcı olur.

E vitamini açısından varlıklı olan Hindistan cevizi yağını bir ölçü koltuk altınıza sürün ve su ile durulamadan önce masaj yaparak cildinizden arındırın. Birinci kullanımdan itibaren renk açılmasını fark edeceksiniz.

Karbonat

En süratli koltuk altı beyazlatma prosedürü için karbonatı tercih etmelisiniz. Tıkanmış hücreleri açmaya yarayan ve meyyit hücrelerin arındırılmasında tesirli olan karbonat, koltuk altı beyazlatmada güçlü bir temizleyicidir.

Karbonatın kolay ulaşılabilir olması da süratli ve pratik halde istenmeyen manzaraları yok eder. 1 tatlı kaşığı karbonata birkaç damla su ekleyin ve katı kıvamlı bir karışım oluşturun. Bu karışımı koltuk altı bölgenizi ovarak uygulayın. Birkaç dakika beklettiğiniz karışımı ılık su ile durulayın ve bir havlu yardımı ile kurulayın.

Limon

Asitli yapısı ve cilt üzerinde süratli tesir etmesi nedeniyle hem koltuk altı kararmalarınız hem de dirsek kararmalarınız için limonu tercih edebilirsiniz. Güçlü bir antibakteriyel tesire sahip olan limon, uygulanan bölgedeki meyyit hücreleri arındırır ve canlılık katar.

Duşa girmeden evvel ya da duştan çıktıktan sonra kararmalardan şikayet ettiğiniz bölgeye limon uygulayabilirsiniz. Şayet duştan sonra uygulayacaksanız akabinde kesinlikle nemlendirici bir krem kullanmalısınız. Limon uygulamasından sonra pudra ile koltuk altı beyazlatma sürecinin tesiri azamiye çıkar. Ayrıyeten konutta doğal koltuk altı beyazlatma metodu olarak limon suyu kullanmak, tüylerinizin biraz da olsa azalmasını ve cansızlaşmasını da sağlayabilir.

Patates

Aşırı hassas bir cildiniz varsa koltuk altı kararmaları için limon ya da karbonat üzere tahriş edici sistemler yerine patatesi seçebilirsiniz.

Kestiğiniz patates dilimlerini kararma gösteren bölgeye yerleştirin ve yaklaşık 5 ila 10 dakika kadar bekletin. Bu müddet sonunda ılık su ile durulayın. Tıpkı vakitte rendelediğiniz patatesin suyunu çıkararak bir pamuk yardımı ile kararmış koltuk altı bölgenize uygulayabilir, yaklaşık 10 dakika bekletip tesirli bir sonuç yakalayabilirsiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, besleyici ve yenileyici özelliği sahip. 3 yemek kaşığı zeytinyağı ile tercihe nazaran ekleyeceğiniz esmer şekeri karıştırın. Evvelden nemlendirdiğiniz koltuk altlarınıza karışımı uygulayın ve yavaşça masaj yapın. Yaklaşık 5 dakika kadar beklettiğiniz karışımı, ılık su ile uygunca yıkayın. Daha tesirli bir sonuç için bu karışımı haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Koltuk altı beyazlatma teknikleri ortasında olan zeytinyağı sayesinde hem cilt renginizi dengeleyebilir hem de daha pürüzsüz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Elma Sirkesi

Düzenli bakım ve pratik tahliller ile bakterilere veda edebileceğiniz üzere kokuları ya da istenmeyen manzaraları ortadan kaldırmak istiyorsanız elma sirkesi kullanın. Hem bedenimiz hem de cildimiz için faydalı olan elma sirkesi, uygulandığı bölgenin onarılmasına yardımcı olacak asitler salgılar ve canlılık katar.

Bir kap içerisinde eşit ölçüde karıştırdığınız elma sirkesi ve suyu bir bez yardımıyla kararan bölgeye uygulayın, tercihe nazaran yatmadan önce uygulayarak bir gece bekletin. Şayet cildiniz çok hassas ise ya da tahriş sorunu yaşıyorsanız uygulamadan evvel küçük bir bölgede test etmelisiniz.

Aloe Vera

Aloe vera jeli cilt yaralarının düzgünleşmesini takviyeler, cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırır ve nem istikrarının sağlanmasına yardımcı olur.

Koltuk altı beyazlatma için aloe vera jelini koltuk altınıza sürüp, 15-20 dakika bekleyin. Akabinde ılık suyla durulayın.

Aktif Karbon

Koltuk altı beyazlatma krem üzere sürülebilen ballı etkin karbonlu karışım ile mümkün. Faal karbonu balla karıştırarak ciltte kararma olan bölgelerde kullanabilirsiniz. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık suyla temizlemelisiniz.

Günümüzde cilt bakım eserlerinde ismini sıkça duyduğumuz etkin karbon, bilhassa koku oluşumunu önlemek ve nem istikrarı için çok tesirli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir