Kılıçdaroğlu’ndan yeni video: AK Parti devleti tehlikeye atıyor

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “Milli Savunma Sanayii” notuyla bir görüntü yayınladı.

İHA, SİHA ve toplumsal yardım mevzularında palavra söylendiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu “Neden devletin savunma endüstrisini siyasallaştırıyor? Lakin sabredin. Devlet yeniden devlet olacak. Devlet ile parti işleri artık birbirine karıştırılmayacak” tabirlerini kullandı.

Kemal Kılıçdaoğlu açıklamasında şunları söyledi:

TÜM BU PALAVRALARI SESLERİ BİLE TİTREMEDEN SÖYLÜYORLAR: “Sevgili halkım, sevgili gençler; kirli propagandalar devam ediyor. ‘Efendim Bay Kemal gelecek, İHA’lar, SİHA’lar hangara çekilecek, toplumsal yardımlar kesilecek.’ Tüm bu palavraları sesleri bile titremeden söylüyorlar. Biliyorum, büyük bir çoğunluğunuz bunların palavra olduğunun elbette farkında. Ya devletin savunmasını, ordusu bile bir seçim propagandasına dönüştürdüler. Siz hiç bu türlü bir propaganda gördünüz mü geçmişte? Yüz yıllık savunma endüstrimizin hiç bu türlü kullanıldığını gördünüz mü? Duydunuz mu? Yapılmadı. Vallahi yapılmadı. Neden? Zira kimi şeyler kutsaldır, hepimizin ortak sıkıntısıdır. Burada bir ayrışma olmasın diye sorumlu bir siyasetçi bunu kesinlikle yapmaz. Lakin Erdoğan nere sorumluluk nere.

PARTİ ÖTEKİ, TÜRK DEVLETİ DİĞER: Problem bu gemilerin mühendislerini AK Partili, CHP’li, ÂLÂ Partili diye ayırabilir misiniz? Ayıramazsınız. Parti diğer, Türk devleti öteki. Devlet kelam konusu olunca yoktur birbirimizden farkımız. Anlamıyorlar, bu başla devlet kalmaz devlet. Kelam konusu Türkiye ise hangi mühendisin hangi partiye oy attığının zerre değeri olabilir mi? O vakit neden saray propagandasını yapıyor? Neden devletin savunma endüstrisini siyasallaştırıyor? Ya düşünsenize, gemiyi, ordunun gemisini AK Parti seçim otobüsüne döndürdüler. İnanılmaz şeyler yaşıyoruz bu seçimde. AK Parti, devleti tehlikeye atıyor, farkında bile değil. Zira umurunda bile değil.

HEPİMİZİN GEMİSİ, HEPİMİZİN SİHA’SI BU YA: Parti devleti demek, devletin büyük bir riske atılması demektir. Bu mevzudaki tutumumu net söyleyeyim, devletin taşıyıcı kolonlarını kırdılar. Devlet sallanıyor, devlet. Ben Allah korusun bir sarsıntı olmadan o kolonları güçlendireceğim. Savunma sanayi, bu kolonlardan biridir ve asla siyasallaştırılmamalıdır. Zira düşmanın gelmemesine güvenmeyiz ancak ona karşı hazır olmaya güveniriz. Hazır olmak, bir dizi teknik hazırlıktan fazla ülkenin savunmaya paha olduğunun inancıyla başlayan bir ruh halidir. Hazır olmak budur. Türkiye’de 85 milyon insan bu ruh halindedir. Ve o denli de kalmalıdır. Neden yabancılaştırıyorsunuz insanları kendi gemisine, kendi savunma endüstrisine? Hepimizin gemisi, hepimizin SİHA’sı bu ya.

GENEL BAŞKANI OLDUĞUM CHP DE DAHİL TÜM PARTİLER HADDİNİ BİLECEK: Politik tartışmalarımız ne olursa olsun ordumuz bunun dışında kalmak zorunda. Bayrakla nasıl kampanya yapılamıyorsa ordunun gemisiyle de yapılmamalı. Zira ülkemizin bağımsızlığı ve ulusal menfaatleri her şeyin üzerindedir. Son olarak şunu da ekleyerek bitireceğim; daima iftira atanlar Yunanistan’ın silahlandırdığı adalarla ilgili bir şey yaptılar mı? Her şeyleri palavra sevgili halkım. Her şeyleri palavra. Ancak sabredin. Devlet tekrar devlet olacak. Tüm partiler genel başkanı olduğum CHP de dahil tüm partiler haddini bilecek. Devlet ile parti işleri artık birbirine karıştırılmayacak. Neyse, dedim ya az daha sabredin. Kalın sağlıcakla.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir