Kılıçdaroğlu’na “Tek adam” dedi Meclis karıştı

TBMM Genel Kurulu’nda, bugün CHP’nin vize ret oranlarındaki artışın araştırılması önergesiyle ilgili küme teklifinin görüşmeleri sırasında AKP İstanbul Milletvekili İsmail Emrah CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Kürsüde konuşan Karayel, “4 yıl boyunca ‘geliyor gelmekte olan’ türküsünü dinledik lakin hiç bir şey gelmedi. Hatta milletimiz soruyor ‘niye gitmiyor gitmekte olan’ Yeniden bu seçimler bize tek adamın kim olduğunu gösterdi. Adam ne dedi çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş, adam bir daha yendi fakat tek adam gitmiyor” dedi.

Karayel’in sözleri CHP sıralarından reaksiyon aldı.

TURHAN ÇÖMEZ’LE DE TARTIŞTI

Karayel ayrıca İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turan Çömez’le de tartışma yaşadı.

Karayel, “Kürsüye çıkıp yurt dışına çıkanlardan bahsettiniz. Bu kürsüde yurt dışında dolaşıp buraya gelen ve bu kürsüye çıkanları da gördük. Bu Meclis’te ülkesinden kaçıp yurt dışında dolaşıp artık milletvekili olduğu için buraya çıkanlar var” dedi.

Çömez, ayağa kalkarak Karayel’e reaksiyon gösterirken karşılıklı kelamlı atışma yaşandı. Çömez’in “Utanın utanın, zalimsiniz” diye yerinden laf atması üzerine Karayel, “Otur yerine otur, demokrasi bu değil. Çıkıp kaçarken düşünecektin. Artık nasıl geldin buraya? Çıktın buraya artistlik yapıyorsun. Oraya çıkıp millete parmak sallamak kolay, sende dönüp dolaşıp bu memlekete geldin” dedi. Gerginliğin devam etmesi üzerine Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ birleşime 10 dakika orta verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir