Kılıçdaroğlu: Vatanını seven sandığa gelsin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde basın açıklaması yapıyor.

Kılıçdaroğlu açıklamasında, “14 Mayıs geride kaldı. 28 Mayıs günü devletimiz ve milletimiz için yine çok değerli bir seçime gidiyoruz. 28 Mayıs günü 2 aday ve 2 farklı anlayış, daha evvel bir seçim olmamış üzere sıfırdan milletimizin karşısına çıkacak. Benim vazifelerimden birisi de gerçekleri söylemektir. Bizi destekleyen 25 milyon seçmen olmak üzere tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Birinci cinste değişim bildirisi çıktı. Erdoğan iktidarının küstahlığına birinci çeşitte ‘dur’ dedik. İktidar partisin oyları kıymetli ölçüde eridi. Maalesef bir demokrasi şöleni, Erdoğan’ın palavra ve iftira kampanyaları ile gölgelendi. Açıkçası ben karşımda daha mert, daha yürekli bir rakip görmek isterdim. İnsanımız da, miting meydanlarında montajlardan ve bundan medet ummayan adayları hak ediyor” dedi.

‘MİLLETİMİZ BİZE DE ÇOK TESİRLİ BİR BİLDİRİ VERDİ’

“Milletimizi aldatmaya çalışanlar emellerine ulaşamadılar” diyen Kılıçdaroğlu, “Milletimiz birinci çeşitte bu sistemden ve bu zihniyetten memnuniyetsizliğini pek açık biçimde ortaya koydu. Milletimiz bize de çok tesirli bir bildiri verdi. Kimi vatandaşlarımız sandığa gitmedi. Kimi sandıkta tepkisel oy kullandı. Kiminin de eli istemeye istemeye Erdoğan’a gitti. Biz de sizlerin iletilerini aldık. Adalet, rahmet ve huzuru getirmek için ulaşmamız gereken daha milyonlarca vatansever insanımız var” tabirlerini kullandı.

10 günde ulaşılması gereken çok sayıda seçmen olduğunu tabir eden Kılıçdaroğlu, “Tüm tutanaklar elimizdedir. Tek bir oyun dahi hakkını yedirmeyeceğiz. Biz YSK’ya gerekli tüm itirazları yaptık. Son bir oy dahi yanlışsız yazılana kadar doruklarındayız. Lakin bu seçim bir defa daha gösterdi ki bunların usulsüzlük ve ahlaksızlıkları hudut tanımıyor. 28 Mayıs’ta seçim sabahı her sandıkta bu defa bir iki değil beş müşahide muhtaçlığımız var. Hakkını yedirmeyecek çok daha fazla bayan ve erkek müşahide muhtaçlığımız var. Bize oy verenlere davet yapıyorum” dedi.

‘İTHAL OY SAĞLAMAK İÇİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLIĞINI HARAÇ MEZAT SATTIN’

Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, sen değil misin terör örgütleriyle tekraren masaya oturan, kapı gerilerinde pazarlıklar yapan. Senin ne haddine bize kara çalmak. Buradan açık ve tekrar ilan ediyorum. Bütün vatandaşlarıma ilan ediyorum. Ben terör örgütleriyle masaya asla oturmadım, hiçbir vakit da oturmayacağım. Nokta. Erdoğan senin izlediğin saklı kapakları yolları izlemeyeceğim. Nokta. Erdoğan sen değil misin FETÖ’yü besleyip büyüten, ‘ne olursun, yalvarıyorum, geri dön’ diyen sen değil misin? Onunla el ele verip ulu silahlı kuvvetlere kumpas kuran? Buradan ilan ediyorum. Ben hiçbir vakit Mehmetçiğimize kumpas kuranlarla yan yana durmadım. Asla durmayacağım. Erdoğan açıkça söylüyorum. Sen ülkenin hudutlarına, namusuna sahip çıkmadın. Bu ülkeye bile bile 10 milyondan fazla mülteci getirdin. İthal oy sağlamak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını haraç mezat sattın. Ben iktidara gelir gelmez tüm mültecileri konutlarına göndereceğim. Nokta” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Erdoğan sen bu ülkeyi uyuşturucu baronlarına teslim ettin. Memleket mafya babalarının barınağına döndü. Buradan ilan ediyorum, iktidara gelir gelmez bu baronların tamamının kökünü kazıyacağım. Nokta. Ve bu sebeple iki adet torbacıya öldürttüğünüz gerçek ülkücü kardeşimiz Sinan Ateş’in hesabını soracağım. Devletin ve milletin 5 kuruşunda gözü olanın gözünü çıkaracağım, gözünü çıkaracağım ve alacağım o paraları. Kelam verdim milletime, burunlarından fitil fitil getireceğim. 28 Mayıs’ta yeni bir seçime giderken vatandaşlarımıza seslenmek isterim. Farkında mısınız bunlar kalırsa 10 milyondan fazla sığınmacı daha Türkiye’ye gelecek. Dolar 30 liraya dayanacak.”

CHP’YE VİLAYET ÖRGÜTÜNDEN YÜZLERCE KİŞİ DAVET EDİLDİ

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasına Ankara Vilayet Örgütü üyeleri de davet edildi.

MİLLET İTTİFAKI’NIN SLOGANI SALONDA

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması öncesinde cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2’nci çeşidinde kullanılacak slogan da salonda yerini aldı. Buna nazaran Millet İttifakı’nın sloganı “Türkiye İçin Karar Ver” olacak.

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci cinse kalması sonrası CHP Genel Merkezi’nde 4 gündür strateji çalışmaları yapılıyordu. Evvel Cumhurbaşkanı yardımcısı adayları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu bir toplantı yapmıştı.

Ardından Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin önderleri ile dün CHP Genel Merkezi’nde bir ortaya gelmişti. Toplantıda ikinci tıp stratejisi masaya yatırılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir