HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu’ndan asgari ücret açıklaması: Telaffuz edilen rakamların geçinmek için yeterli olmadığını herkes biliyor

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Asgari fiyat tespit komitesi yarın üçüncü ve muhtemelen son toplantısını yapacak. Söylem edilen sayıların geçinmek için kâfi olmadığını herkes biliyor” dedi.

“Ülke kritik eşiklerden geçtiğinde milletten yana, halkın huzuru ve selametinden yana duruş ortaya koyduk” diyen Yapıcıoğlu, “Her türlü nahoşluk ve çirkefliklere, iftira, hakaret ve hatta fiili taarruzlara karşın bizi kriminalize etme gayretlerini boşa çıkardık” sözlerini kullandı.

“Bir kişinin ömür maliyeti olarak tanım edilen ölçü bile aylık 10 bin lira civarındadır, o da şimdilik”

Memleketin birinci gündeminin iktisat olduğunu belirten Yapıcıoğlu, şunları kaydetti:

“Asgari fiyat tespit kurulu yarın üçüncü ve muhtemelen son toplantısını yapacak. Söylem edilen sayıların geçinmek için kâfi olmadığını herkes biliyor. Yıllardır taban fiyatın tarifinin değiştirilmesi gerektiğini söylüyoruz. Mevcut tanıma nazaran taban fiyat emekçinin besin, konut, giysi, sıhhat, ulaşım ve kültür üzere zarurî gereksinimlerini günün fiyatları üzerinden taban seviyede karşılamaya yetecek fiyattır. Personelin bakmakla yükümlü olduğu ailesinin de tanıma dahil edilmesi gerekir. Lakin bu tanıma nazaran bile minimum fiyat yetersiz kalmaktadır. Bir kişinin hayat maliyeti olarak tanım edilen ölçü bile aylık 10 bin lira civarındadır. O da şimdilik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir