Hamitler’e yeni sağlık yatırımı

BURSA (İGFA) – Osmangazi’nin planlı ve çağdaş gelişim bölgelerinden biri olan Hamitler Mahallesi’nde yaşanan süratli gelişimle birlikte ortaya çıkan sıhhat merkezi muhtaçlığı Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan çağdaş merkez ile karşılanmış oldu.

53 No’lu Şehit Üsteğmen Aykut Köroğlu Hamitler Aile Sıhhati Merkezi açılışı törenine; Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Arif Bayrak, Vilayet Halk Sıhhati Hizmetleri Lideri Uzman Doktor Mustafa Çetin, Osmangazi İlçe Sıhhat Müdürü Dr. Betül Bakış, Osmangazi Muhtarlar Derneği Lideri Burhan Mandacı, AK Parti Osmangazi İlçe Yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, açılış merasiminde yaptığı konuşmada Hamitler Mahallesi’nin Bursa’nın yeni gelişim bölgelerinden biri olduğunu belirterek, “Hamitler, Yunuseli ve Güneştepe bölgelerimiz, alt yapı çalışmaları tamamlanmış, yolları, parkları, sıhhat tesisleri, toplumsal alanlarıyla Bursa’nın çağdaş yüzü olarak ortaya çıkmıştır. Planlı çalışmalarla birlikte sürecin takibinde ortaya çıkan projelerimiz var. Biz planlı şehirciliği önemsedik. Osmangazi, Bursa’da merkez ve tarihi kent. Tarihi doku bizim için değerli. Bunun yanında çağdaş kent de değerli. Sağlıklı bir yapılaşmanın değerini bir kere daha gördük. Geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen sarsıntı sonrası sorulan soru oturduğum bina ne kadar inançlı? Biz vazifeye geldiğimizden bu yana inançlı binalar, dönüşümler, yeni yapılaşmalar hayata geçti. Kentin birçok bölgesinde yapmış olduğumuz inançlı yapılar var. 50 bin civarında konuta oturma müsaadesi verildi. Kent kendini yeniliyor. Çağdaş yapılarla birlikte bölgenin gelişimi toplumsal donatılarla çok daha kaliteli hale geliyor.” tabirlerini kullandı.

5 DOKTOR HİZMET VERECEK

Hamitler Aile Sıhhati Merkezi’nin de çağdaş bölgeye yakışacak bir merkez olduğunu belirten Lider Dündar, “Yeni hizmete açtığımız Aile Sıhhati Merkezinde 5 tane muayene odası, 1 tane aşı ve bebek izleme odası, enjeksiyon pansiyon odası, üreme sıhhati, laboratuvar odası bulunuyor. 5 doktor hizmet verecek. Günlük ortalama 70-80 civarında hasta tedavi görüyor. Sıhhat hizmetleriyle ilçeye birçok alanda çalışmaları hayata geçirdik. Türkiye’de tek olan Bursa Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi 15 yıl boyunca uğraştığımız bir husus. Kamulaştırmalarını yaptık, bizlerin katkısıyla ortaya çıktı. Maksadımız hoş bir Osmangazi’de sağlıklı bir halde yaşamak.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Arif Bayrak da Hamitler Mahallesi’nin Bursa’nın cazibe merkezlerinden biri haline geldiğini söz ederek, Osmangazi Belediyesi’nin kazandırdığı yeni sıhhat merkezinin iyi olmasını diledi.

İl Halk Sıhhati Hizmetleri Lideri Uzman Doktor Mustafa Çetin de bölgedeki değerli bir sıhhat gereksiniminin karşılandığını belirterek, hizmetlerinden ötürü Lider Dündar ve takımına teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde sıhhat merkezinin açılış kurdelesini kesen protokol, merkezdeki üniteleri gezerek misyon yapan sıhhat çalışanlarıyla sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir