Feghouli kimdir? Feghouli Galatasaray’ı neden dava etti?

Galatasaray‘dan ayrılan Sofiane Feghouli, Galatasaray’ı FIFA’ya şikayet etti.

FEGHOULİ KİMDİR?

1989 doğumlu Sofiane Feghouli, Cezayir asıllı Fransız orta saha oyuncusu olup 2017-2022 yılları ortasında Galatasaray’da oynamıştır. Ortasahada ön libero olabilmekle kanatlarda da misyon alabilen Feghouli, PSG altyapısında Grenoble’ye transfer olmuş ve Grenoble’de 33 numarayı giymiştir. Şimdi 17 yaşında iken 27 Nisan 2007’de Ligue 2’de birinci golünü kaydetmiştir. 17 yaşında iken Feghouli’ye takılan lakap Yeni Zidan olup oyun üslubu ile Zidan’a benzetilmektedir. Grenoble’de 60 maça çıkıp 3 de gol atmıştır.

Feghouli, 2010 yılında La Liga’nın büyük kulüplerinden Valencia CF’ye transfer olmuştur. Birinci devir dahil 3 maçta vazife almıştır. 2011 yılının devre ortasında UD Almería grubuna kiralık verilmiştir. Burda da çok fazla forma bahtı bulamayıp 9 maça çıkmıştır 2’de gol kaydetmiştir. 2011 yazında Valencia’ya geri dönmüştür. 2011-12 döneminde Unai Emery tarafından daha çok talih verilen Feghouli, 33 maça çıkıp 6 gol atmıştır.

Aslen Cezayirli olan oyuncu Feghouli, Fransa Ulusal Ekibini seçmiştir. 12 Kasım 2008’de hazırlık maçında Raymond Domenech tarafından Uruguay maçında birinci sefer vazife verilmiştir. Cezayir ulusal grup teknik yöneticisi Rabah Saadane tarafından Cezayir-Mali maçının takımına çağrılan Feghouli, 2014 dünya kupasında Cezayir ulusal kadrosuyla kümeden çıkma başarısı göstermiştir.

FEGHOULİ GALATASARA’YI NEDEN DAVA ETTİ?

Feghouli, birikmiş alacağı, maç başı prim ve bonusları ile mesken kirasını içeren kalemler için Galatasaray’ı FIFA’ya şikâyet etti.

FEGHOULİ’NİN GALATASAY’DAN NE KADAR ALACAĞI VAR?

Feghouli’nin kelam konusu hususlardan istediği sayının toplamı ise 1.6 milyon euro. 32 yaşındaki futbolcu, dava evrakına gecikmeden ötürü yüzde 10 faiz de işletti.

FEGHOULİ HANGİ KADROYA TRANSFER OLDU?

Feghouli Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra hiçbir kulübe imza atmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir