Destici: Bu coğrafyada Türk ve Müslümansanız haklı olmanızın çok bir kıymeti yok, güçlü olmanız gerekiyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, “Bu coğrafyada Türk ve Müslümansanız haklı olmanızın çok bir değeri yok, güçlü olmanız gerekiyor. Şayet güçlü değilseniz haklılığınız çok bir şey söz etmiyor” dedi. 

Destici, ATO Congresium’da düzenlenen ‘İmkon Yapı ve İnovasyon Tepe Programı’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada önder bir ülke olduğunu söyledi.

“Bu coğrafyada Türk ve Müslümansanız haklı olmanızın çok bir değeri yok”

Destici, “Bu coğrafyada Türk ve Müslümansanız haklı olmanızın çok bir değeri yok, güçlü olmanız gerekiyor. Şayet güçlü değilseniz haklılığınız çok bir şey söz etmiyor. Size ziyan vermek ve büyümemenizi isteyenler haklı birtakım temeli dahi olmayan sebepler ve münasebetler üreterek size ambargolar uygulayabiliyorlar ya da çeşitli yaptırımlarla sizi karşı karşıya bırakabiliyorlar. Emperyalist ve global devletler, bütün dünyayı sömürmelerine karşın doymadılar. Türkiye’nin güçlü olmak dışında bir dermanı bulunmuyor” diye konuştu.

“Türkiye pek çok noktada başka ülkelerden daha olumlu pozisyonda”

Pandemiyle başlayan sürecin ve Rusya-Ukrayna savaşının tüm dünyayı olduğu üzere Türkiye’nin iktisadını de olumsuz etkilediğini lisana getiren Destici, Türkiye’nin pek çok noktada başka ülkelerden daha olumlu durumda olduğunu kaydetti. Destici, büyüme sayılarının umutlandırdığını; enflasyonun inişe geçtiğini ve bu durumun olumlu olduğunu tabir etti.

“Sizlerin uğraşlarıyla bu problemli günleri de aşacak daha hoş günlere erişeceğiz”

Tedarik zincirinin bozulduğunu, emtia fiyatlarının arttığını bunlardan en çok inşaat ve yapı bölümünün etkilendiğini aktaran Destici, “Bunların da toparlanma içerisinde olduğunu görüyoruz. Hem hükümetimiz hem Cumhur İttifakımız hem de sizlerin çabalarıyla bu dertli günleri de aşacak daha hoş günlere erişeceğiz” dedi.

Destici, fiyat artışlarının denetlenmesi konusunda güçlü adımlar atıldığını, en kısa vakitte olumlu sonuçlar alınacağını belirterek, “En badire çekilen alanlardan birisi de finans. Bu hususta da ocak ayından itibaren devlet bankalarımız diğer olmak üzere öteki bankalarla birlikte finans konusunda yeni adımlar atılacak. İnşaat müteahhitlerimize de yeni alanlar açılacaktır” diye konuştu. (AA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir