Depremde ailesini kaybeden kadın hastanede hamile olduğunu öğrendi

Depremde ailesini kaybeden bayan hastanede gebe olduğunu öğrendi

Kahramanmaraş’ta zelzelede yıkılan apartmanda eşi ve iki çocuğunu kaybeden, enkazdan oğluyla birlikte kurtarılan bayan, tedavi gördüğü hastanede gebe olduğunu öğrendi.

6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde, eşini ve 2 çocuğunu kaybeden 5 gün sonrada enkazdan çıkarılan Rübeyda Keçeci’nin gebe olduğu tespit edildi.

Oğluyla Karacasu konteyner kentte hayata tutunan genç bayan ve ailesi Pir Şamil Apartmanı’nda yaşıyordu.

İlk zelzelede 8 katlı apartmanlarının yıkıldığını, eşinin kendilerini korumak hedefiyle siper olduğunu, kolonların altında kalarak hayatını kaybettiğini anlatan Keçeci, eşinin cenazesinin 5 gün göğsünün üzerinde kaldığını söyledi.

“ÜMİTSİZLİĞE KAPILMADIM”

Depremin 5’inci günü enkazdan oğlu Aras Bulut (5) ile kurtarıldığını anlatan Keçeci, “Kurtarılmayı bekledik, ümitsizliğe kapılmadım. Grupların dışarıdan seslerini duyuyordum lakin sesimi duyuramıyordum. En sonunda sesimi duyurdum ve enkazdan çıkarttılar. Evvel oğlumu sonra beni çıkarttılar.” diye konuştu.

Enkaz altındayken açlık hissetmediğini, susuzluğa karşı gayret verdiğini, ayağının yanındaki çocuğunu kendisine yanlışsız çekerek ısıtmaya çalıştığını belirtti.

Depremden sonra 3 aylık gebe olduğunu söz eden Keçeci, yaşadığı durumunu “Bir yandan da sevinç, bir mucize.” olarak tanımladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir