Demirtaş: Dosyanın tek delili Erdoğan’ın beyanları

T24 Ankara

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Biz yorulmadık. Demiri çürütebildiniz, betonu çürütebildiniz, bizi çürütemediniz…  Dosyanın tek kanıtı Erdoğan’ın bizi suçlayan beyanlarıdır. 2017 Referandumunda HDP ve CHP’nin bilgisayar sistemi içerden çökertildi. Herkes hazırlığını bu kumpaslara nazaran yapsın” dedi.

“Herkes hazırlığını bu kumpaslara nazaran yapsın”

Aralarında Demirtaş ve eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 21’i tutuklu 108 sanığın yargılandığı Kobani davasının 20. Duruşmasının 8. Oturumu Sincan Cezaevi Yerleşkesi Duruşma Salonu’nda başladı. 6 yılı aşkın müddettir Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş, duruşmaya, Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlandı. Demirtaş, savunmasında şunları söyledi:

“Biz yorulmadık. Demiri çürütebildiniz, betonu çürütebildiniz, bizi çürütemediniz…  Dosyanın tek kanıtı Erdoğan’ın bizi suçlayan beyanlarıdır. Erdoğan elindeki medya ordusunu faaliyete soktu. Bizim bir davet yaparak kendi tabanımızdaki insanları katlettiğimiz olgusunu kendi tabanına oturttu. Siz bu siyasi emelin altını doldurmaya çalışıyorsunuz.

2015 seçimlerinde oyumuz çalınamadı. Dünyanın bütün kıtalarında server kiraladık ve her tutanak genel merkezimizde ve kiraladığımız serverlara aktı. 2017 Referandumunda HDP ve CHP’nin bilgisayar sistemi içeriden çökertildi. Herkes hazırlığını bu kumpaslara nazaran yapsın.

Muhalefeti ezmeye çalışan tüm savcı ve yargıçlara manevi muhafaza zırhı hazırlanıyor. Aleni MHP-AKP militanı. Seçime giderken hukuku uygulama üzere bir gaflete düşmenizi beklemiyoruz. Siz bize siyasi saiklerle yaklaşıyorsunuz biz de savunmalarımız siyasi kapsamda yapıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir