Cüneyt Özdemir Erdoğan’ın müjdesini böyle duyurdu: Bir gol daha attı

Dünyada yaşanan besin krizinin önüne geçilebilmesi ismine Ukrayna’daki tahılların ihracı için yapılan tahıl muahedesini durduran Rusya’yı Türkiye ikna ederek sorunu çözdü. 

ERRDOĞAN KÜME TOPLANTISINDA MUŞTUYU VERDİ

Tahıl sevkiyatı ile ilgili muştuyu küme toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözlerle vermişti:

“Yeni bir müjde de şu Sayın Putin ile yaptığımız görüşme üzerine Sayın Şoygu, Sayın Akar’ı arayarak bugün saat 12’den itibaren tahıl sevkiyatının devam edeceğini açıkladı. Öncelikle Afrika’nın yoksul ülkelerine bu koridoru işletecek, Cibuti, Sudan’ı ele almayı tavsiye etti bunu da yapacağız.”

“ADAM İKNA ETTİ BEYLER”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasi zaferini toplumsal medya hesabından paylaşan gazeteci Cüneyt Özdemir ise “Erdoğan Putin’i nasıl ikna etti? Dünya bunu konuşuyor…” başlığıyla paylaştı. 

Özdemir şöyle konuştu:

“Bu değerli bir haber dünya için. Bilhassa gelişmekte olan ülkeler için değerli bir haber ve de hoş bir haber. Bravo Erdoğan’a diyebiliriz burada. Artık Erdoğan bir gol daha attı. Bu işin sonu savaşa kadar gidebilirdi ancak şu anda makul bir adım attılar onlar da. Adam ikna etti beyefendiler. Manşeti değiştirebiliriz. Adam Rusya’yı ikna etti. Putin’i ikna etti yani. Kolay bir iş değil tahıl muahedesine geri dönmek. “

KAYNAK: GEG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir