Çin karantinayı kaldırma kararı almıştı; THY, Shangay uçuşlarına başlıyor

Kısa mühlet öncesine kadar “sıfır Covid” siyasetiyle çok sıkı tedbirler uygulayan Çin, 8 Ocak’tan itibaren ülkeye gelen yolcuların karantina zorunluluğunun kaldıracağını açıkladı. Türk Hava Yolları (THY) ise 13 Ocak tarihi prestijiyle Shangay seferlerine başlamayı planlıyor.

Çin Ulusal Sıhhat Komitesi tarafından yapılan açıklamada, 8 Ocak 2023’ten itibaren Covid-19’un hastalık sınıflandırmasının Kategori A’dan daha az katı olan Kategori B’ye düşürüleceği aktarıldı.  Kelam konusu tarih itibariyle yurt dışından gelen yolculara uygulanan karantina zaruriliği da kaldırılacak. Karantina kaldırılsa da yolculardan kalkıştan 48 saat evvel istenen negatif sonuçlu PCR testi mecburiliği devam edecek.

9 Aralık tarihi prestijiyle Çin’in Guangzhou kentine yaptığı uçuşlarda frekans artışına giden THY, Shangay seferlerine başlamaya hazırlanıyor. Koronavirüs salgını sonrası askıya alınan Shangay seferlerinin 13 Ocak 2023 tarihinde yapılması planlanırken, bilet satışlarının devam ettiği vurgulandı. Shangay seferi ile THY bu ülkede haftada 3 sefer düzenleyeceği belirtildi. Ülkeye yapılan başka seferlerin de ocak ayından itibaren tekrar başlayacağı öğrenildi. (DHA)

TIKLAYIN – Çin ülkeye girişlerde karantinayı kaldırıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir