CHP’li Özkoç’tan İnce’ye ‘Gelecek ve DEVA’ yanıtı: Birlikte mücadele etmeliyiz

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’nin, cumhurbaşkanı adayı olarak ‘muhalefetin oylarını böldüğü’ gerekçesiyle gelen tenkitler hakkındaki “Yüzde 1 oyu bile olmayan Gelecek ve DEVA Partilerini kenara bırakın, kayıtsız dayanak vereceğim” kelamlarına CHP’den karşılık geldi.

NTV yayınına konuk olan CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, mevzuyla ilgili şunları söyledi:

“Biz mutlaka sizinle yarışmıyoruz. Aslında sizin de bizimle birlikte söyledikleriniz farklı şeyler değil. Bu sistem hakikat bir sistem değildir. O yüzden bu sisteme karşı birlikte çaba etmeliyiz. Birlikte güçlerimizi birleştirerek gayret etmeliyiz. Biz kimin ne kadar oy aldığına bakmıyoruz. Bu hoş ülkede her çeşit görüşü temsil eden siyasi partileri farklı görüşleri temsil eden siyasi partilerin seçimlerde temsil edilmesinden yanayız.

Biz diyoruz ki, biz bu ülkede yaşayan insanların temsil edilme hakları ellerinden alınmıştır cumhurbaşkanlığı sistemiyle yüzde 51 ile. İşte biz bunu ortadan kaldırıp birlikte artık daha demokratik bir seçimin yarışın olabileceği parlamenter sistemi birlikte inşa edelim diyoruz.”

‘ÇOK OLUMLU BİR CEVAP VERİYORUZ’

Özkoç, “Yani İnce’ye olumlu bir karşılık veremiyorsunuz o denli mi?” sorusunu ise, “Hayır çok olumlu bir karşılık veriyoruz. Diyoruz ki sizinle bizim istediğimiz şey şayet cumhurbaşkanlığı sisteminin yerine parlamenter sistemi getirmekse birlikte yol yürümeliyiz” diye yanıtladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir