Bilal Erdoğan: İftira ve dedikodu toplumu bozuyor diye düşünüyorum

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, İznik’te düzenlenecek Göçebe Oyunları öncesi açıklamalarda bulundu.

‘HAYATIMI MANALI KILMAK İSTİYORUM’

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesine konuşan Erdoğan, “Hayatımı manalı kılmak istiyorum. Elbette ki benim işlerim, akademik çalışmalarım oldu. Makul bir seviyede eğitim almış olarak, bunu toplumun yararına nasıl kullanabilirim diye düşündüm. Bunların hepsi bir kimlik ve kültür ihyası alanındaki işlerdir. Buna kültürel tekrar doğuş diyebiliriz. Kıymetlerimizin tekrar kuşanılması diyebiliriz. Bu toprakları bize vatan yapan pahaların yine anlatılması ve benimsenmesi diyebiliriz. Eğitim alanındaki, klasik spor alanındaki çalışmalar olsun, Türk müziğiyle ilgili çalışmalar olsun. ‘Hayatını neye yönelik tükettin?’ diye sorulduğu vakit buna yararlı bir karşılık vermek istiyorum” diye konuştu.

‘KARALAMA KAMPANYALARI TOPLUMDA KARŞILIK BULUYOR’

Erdoğan, “Toplumun bütün bölümleri bunlara kulak asmıyor. Göz önünde olan beşerlerle ilgili de bu tıp karalama kampanyalarının toplumda karşılık bulduğunu görüyoruz. Bunlara kulak verilmemesi gerekir. Zanla hareket etmenin, insanları iftira atmanın ve bu tıp dedikoduların toplumu bozan şeyler olduğunu düşünmüşümdür. Ben de kendi yaşadıklarımdan dersler çıkararak bunların yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum” dedi.

‘GÜNDEMİMİ KENDİM BELİRLEMEYE UĞRAŞ GÖSTERİYORUM’

Sosyal medyayı takip etmediğini belirten Erdoğan, “Kendi toplumsal medya hesaplarımı çok uzun vakittir kullanmıyorum. Lakin birisi bana ‘şunu gördün mü?’ diye gönderdiği vakit fark edebiliyorum. Lakin nitekim mümkün olduğunca vaktimi ve gündemimi kendim belirlemeye ve yönetmeye çaba gösteriyorum. Diğerlerine da birebirini tavsiye ediyorum” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir