Beşiktaş’ta Nathan Redmond’dan itiraf! ‘Kristal kürem yok’

Spor Toto Süper Lig devlerinden Beşiktaş’ın dönem başında Southampton’dan takımına kattığı Nathan Redmond suskunluğunu bozdu. İngiliz oyuncu, siyah-beyazlılarda kupa kazanmak istediğini lisana getirdi. Nathan Redmond, ABD basınına yaptığı açıklamada dikkat çeken sözler kullandı.

Beşiktaş’a transfer sürecini The Athletic’e anlatan İngiliz oyuncu, “Çok memnunum. Futbolda uzun vakittir memnun hissetmiyordum. Dönem öncesi sıkıntı bir periyot geçirdim ve Southampton’ın bu yılki planları ortasında olmadığımı gördüm. Aslında bunu geçtiğimiz dönem bittiğinde anlamıştım. Türkiye’ye transfer olduğumda insanların ne düşüneceği daima aklımdaydı. Burada uygun şeyler yapmak, futbol oynamak ve bu tecrübenin tadını çıkarmak istediğimi düşündüm. Southampton’da kalıp oynayamamaktan çok daha güzel bir durumdu. İngiltere’de kalıp paramı alıp hiçbir şey yapmadan devam edebilirdim lakin bu bana nazaran değil” dedi.

İstanbul’da taraftarların daha tutkulu olduğunu belirten Nathan Redmond, “Burada çok fazla tutku var. Maçlar akşam oynanıyor ve öğlen saatlerinde taraftarlar maçın havasına giriyor. İç alanda oynadığımız maçlar inanılmaz ve bu türlü bir atmosferde daha evvel oynamadım. İngiltere’yle fark sanırım bu. Orada irtibat biraz kopuk. Bunun sebepleri de fazla para, kulüplerin mümkün olduğu kadar yüksek bir performans talep etmesi ve muvaffakiyet isteği olabilir. İstanbul çok hoş bir kent. Gittiğiniz her yerde bunu hissediyorsunuz. Futbolcular buraya gelip her şeylerini ortaya koyduklarında taraftarlar hakikaten sizi seviyor” açıklamasını yaptı.

Beşiktaş’ta başarılı olup kupa kazanmak istediğinin altını çizen Nathan Redmond, “28 yaşındayım ve öğrenmeye açığım. Oynama isteğim var ve kendimi her zamankinden daha formada hissediyorum. Premier Lig’e geri dönebilirsem mükemmel olur. Lakin kristal kürem yok. Yalnızca tecrübenin tadını çıkaracağım. Beşiktaş’la bir şeyler kazanmayı çok istiyorum” diye konuştu.

Beşiktaş’ın dönem başında takımına dahil ettiği Nathan Redmond, siyah-beyazlılarda oynadığı 8 karşılaşmada 1 gol pası verdi. Deneyimli futbolcunun siyah-beyazlılarla olan kontratı dönem sonunda bitecek. Nathan Redmond’ın şimdiki piyasa bedeli 11 milyon euro olarak gösteriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir