Başkan Büyükkılıç, dilsiz dostlara sahip çıkıyor

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Gönül belediyeciliğini hayatın her alanında uygulamaya ve yansıtmaya uğraş gösteren Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, kentte sokak hayvanları başta olmak üzere tüm hayvanları, yaz-kış demeden sahipsiz bırakmıyor.

4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde farkındalığı daha çok arttırmanın değerinden bahseden Lider Büyükkılıç, “Büyükşehir Belediyesi olarak gönül belediyeciliğini Kayseri’de çabucak hemen her alanda uygulamaya çalışıyoruz. Dünya üzerinde milyonlarca sokak hayvanı açlık, barınma ve iklim şartlarıyla gayret ediyor” dedi.

Büyükkılıç, Dünya Sokak Hayvanları Günü hasebiyle yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ettiklerini belirterek, “Kayseri’de toplumsal hayatın vazgeçilmez kesimi olan can dostlarımızın yaşama haklarının teminat altına alınması ve kentimizde huzurlu yaşamaları için takviye olmaya çaba gösteriyoruz. Geride bıraktığımız 5 yılda yaralı yahut yardıma muhtaç hayvanları barınağımıza getirerek bakımlarını ve tedavilerini gerçekleştirdik. Hayvanların aşılanması, kısırlaştırılması üzere süreçleri de yapıyoruz” diye konuştu.

Sokak hayvanları için hem kediler hem de köpekler için yeni bir hayvan barınağını da kente kazandırdıklarının altını çizen Lider Büyükkılıç, “Hem kediler hem de köpekler için yeni, çağdaş ve günün şartlarına uygun ikinci hayvan barınağımız da hayata geçecek. Farklı ayrı hem kedi hem de köpek için hayata geçirilecek yeni tesisimiz, gezdirme alanları, oyun alanları, toplumsal donatılar, hayvan severler için bekleme salonu, otopark ve kısırlaştırma merkezi üzere birçok üniteden oluşacak” tabirlerini kullandı.

Büyükkılıç, yeni 5 yılda yapacaklarının ortasında dilsiz dostları da unutmadığını vurgulayarak, “Bu vesileyle bugüne kadar kentin can dostlarımıza kucak açan ve dilsiz dostlarımıza hassas davranan tüm vatandaşlarımıza bir sefer daha teşekkürlerimi iletiyor, hayvanlara karşı uygulanan şiddet ve berbat muamelenin de son bulacağı çok hoş günler göreceğimize inanıyorum. Bu kapsamda 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nü dilsiz canlarımıza bir farkındalık oluşturması ismine kutluyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir