Başkan Büyükakın, Ağrı ve Trabzon il derneklerinin iftar programına katıldı

KOCAELİ (İGFA) – STK’lar ve bilhassa vilayet hemşehri derneklerinin programlarına katılarak takviye veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Ramazan ayında da bu derneklerin düzenlediği programlara iştirakini sürdürüyor. Bu kapsamda Lider Büyükakın, Kocaeli Ağrı Dernekler Federasyonu ile Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin iftar programlarına katıldı.

YOĞUN KATILIM

İzmit Antikkapı Salonunda düzenlenen Kocaeli Trabzonlular Derneği iftarına Etraf ve Orman eski Bakanı Osman Pepe, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Sami Çakır ve Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Vilayet Lideri Şahin Talus, BBP Vilayet Koordinatörü Metehan Küpçü, CHP İl Başkanı Bülent Sarı, Kocaeli Trabzonlular Dernek Lideri İbrahim İbrahimoğlu, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Vilayet Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu ve vatandaşlar katıldı. Kocaeli Kongre Merkezinde gerçekleşen Kocaeli Ağrı Dernekler Federasyonu iftar programında ise Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman ve Nail Çiler, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Vilayet Lideri Şahin Talus, Kocaeli Ağrı Dernekler Federasyonu Başkanı Ömer Yıldırım, kanaat başkanları ve vatandaşlar yer aldı. Her iki iftar programına da Kocaeli’nin farklı ilçelerinden vatandaşlar ağır ilgi gösterdi.

“MEMLEKETE HİZMET İÇİN KOŞANLARIN ALLAH YARDIMCISI OLSUN”

Kocaeli Trabzonlular Derneği iftarında, Kur’an-ı Kerim tilavetinden evvel konuşan Eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, “Herkes buraya bir iftar sonrasında hasbihal etmek, gönülleri birleştirmek, hoşlukların paylaşılması için geldi. Allah oruçlarınızı kabul etsin. Memlekete ve millete hizmet için koşanların Allah yardımcısı olsun” dedi.

“ALLAH BİRLİĞİMİZİ VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN”

Kocaeli Trabzonlular Derneği iftar programında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Birbirimizi üzmeyelim, daima yüz yüze bakıyoruz. Birbirimizin cenazesinde düğününde bir ortaya geliyoruz. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Allah bu memleket için güzel işler yapacak olanlara fırsat versin. Sizleri de bu mevzuda iyi hizmetler yapmaya vesile kılsın. Her birinizin şimdiden bayramını tebrik ediyorum” dedi. Daha sonra katıldığı Kocaeli Ağrı Dernekler Federasyonu iftarında vatandaşlara seslenen Lider Büyükakın, “Huzur içinde memnunluk içinde Allah uzun bir ömür nasip etsin. Ramazan ayının akabinde bayrama da kavuşmayı nasip etsin. Bu türlü hoş bir ortamda bulunmaktan son derece mutluyum” sözlerini kullandı.

“BU KENTE KATKI SUNMAK İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ”

Kocaeli Ağrı Dernekler Federasyonu iftarında konuşan Dernek Başkanı Ömer Yıldırım, “Federasyon olarak yardımlaşma hissini her vakit içimizde barındırıyoruz. Doğduğumuz kent Ağrı lakin doyduğumuz kent Kocaeli. Bu kente katkı sunmak için her manada üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Uzaktan yakından buraya teşrifte bulunan herkese teşekkür ederim. Bizlere her daim takviye veren Liderimiz Tahir Büyükakın’a ayrıyeten teşekkür ederim” dedi. Kocaeli Ağrı Dernekler Federasyonunun iftarına katılan AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ve CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler ise birer selamlama konuşması yaparak iştiraklerinden ötürü vatandaşlara teşekkür etti.

“KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERİMİZİ CANLI TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Yaptıkları etkinlikler Trabzon Kültürünü Kocaeli’de yaşatmayı amaçladıklarını tabir ederek konuşmasına başlayan Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı İbrahim İbrahimoğlu, “Birliğimize beraberliğimize dayanak olan her birinize başka ayrı teşekkür ediyorum. Dernek olarak pahalı hemşerilerimizi birlik beraberlik ve dayanışma programıyla memleket hasretimizi bir nebze olsun gidermiş oluyoruz. Kültürel zenginliklerimizi canlı tutmaya itina gösteriyoruz. Taraflı tarafsız herkesin takviyesini kazanmış Büyükşehir Belediyesi’ne ve Tahir Büyükakın liderimize bütün idare suram ve hemşerilerimiz ismine çok teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu. Trabzonlular iftar programında AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır istek üzerine İslam Alimi Elmalılı Hamdi Yazır’ın duasını seslendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir