Başkan Aydın engelsiz koroya eşlik etti

BURSA (İGFA) – Engelli çocukları hayata kazandırmak, marifetlerini arttırmak ve toplumsallaştırmak için hizmet veren Osmangazi Belediyesi Engelli Bakım Merkezi (OBAM) üyesi engelli bireyler, öğretmenlerinden aldığı eğitimler sonrasında 23 Nisan’a özel program düzenledi. OBAM üyesi engelli bireylerden oluşan koro en beğenilen müzikleri seslendirdi.

Merkez girişinde BAREM sakinlerinin alkışlarıyla karşılanan Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın da koroya dahil olarak onlarla birlikte İzmir Marşı’nı söyledi. Engelli öğrenciler, seslendirdikleri müziklerin akabinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün son valsini canlandırdı. Bu şovun akabinde zeybek oyunu ve pandonim gösterisi büyük beğeni topladı.

Engelli öğrencilerin usta sanatkarları aratmayan performansı başta Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın olmak üzere gösteriyi izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Düzenlenen etkinliğe Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Belediye Lider Yardımcıları Sefa Yılmaz ve Tolga Kornoşor, aileler, engelli öğrenciler ve öğretmenleri katıldı. Engelli bireyler tarafından gerçekleşen aktiflikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkulu halde kutlandı.

AYDIN: “DÜNYADAKİ TEK ÇOCUK BAYRAMI 23 NİSAN”

Engelli merkezindeki konser ve gösteriyi çok beğendiğini söz eden Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, “Bugün burada özgür bir formda yaşayabiliyorsak, ay yıldızlı bayrağımız dalgalanabiliyorsa, minarelerden ezanları dinleyebiliyorsak tüm bunları, Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz sayesinde yaşıyoruz. Onların 104 yıl evvel kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi, ondan sonra ülkenin kurtuluşu ve Cumhuriyet’in ilanıyla devam eden süreç ile bugünlere geldik. Büyük Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilan etti. Dünyada tek çocuk bayramı 23 Nisan. Öbür hiç bir ülkede olmayan bir bayram. Biz de Osmangazi Belediyesi olarak bu bayrama yakışan etkinliklerle kutlamalarımızı yapacağız. Bugün BAREM’de engelli kardeşlerimizin düzenlediği aktifliğe katıldık. Pazar günü ise Demirtaş Meydanı’nda bütün gün sürecek etkinlikler ve akşamına konser düzenleyeceğiz. 23 Nisan Çarşamba günü resmi programlarla Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daima birlikte kutlayacağız. Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

Etkinliğin akabinde engelli bireyler, kendi el emekleri olan el işi eserleri Lider Aydın’a armağan etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir