Başkan Aktaş’a Soğanlı’da yoğun ilgi

BURSA (İGFA) –Bursa’da bu devir altyapıda ulaşıma, kültürden spora kadar pek çok çalışmayı hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Lider adayı Alinur Aktaş, Osmangazi ilçesi Soğanlı Mahallesi’nde düzenlenen nokta mitinginde yüzlerce vatandaşla buluştu. Güne Dikkaldırım esnaf ziyareti ile başlayan Aktaş, akabinde Hüdavendigar Kapalı Pazar Alanı ve Hanlar Bölgesi alanlarını gezerek esnafla sohbet etti. Daha sonra Bursa Valiliği tarafından düzenlenen STK temsileri ve kanaat liderleri iftar buluşmasına katılan Aktaş, Soğanlı Mahallesi’nde nokta mitinginden meşale ve havai fişekler ortasında yüzlerce vatandaş tarafından karşılandı. Soğanlı halkının ilgi gösterdiği buluşmaya, Lider Aktaş’ın yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, MHP İl Başkanı Muhammet Tekin, Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, meclis üyeleri ve siyasi parti temsilcileri de katıldı.

KENTSEL DÖNÜŞÜME VURGU

Düzenlenen nokta mitinginde meydan coşkuyla dolarken, Bursalı vatandaşlar ise Lider Aktaş’ı sloganlarla ve alkışlarla takviye oldu. Alinur Aktaş, ‘’Bursa’nın her sokağında, caddesinde Cumhur İttifakı bayrağını en zirveye dikeceklerini söyledi. Gittikleri her bölgede zelzelesi hatırlatan Lider Aktaş, her ilçede olduğu üzere Soğanlı Mahallesi’nde de kentsel dönüşümleri hayat geçirdiklerini tabir etti. Kentsel dönüşümünün kıymetli bir husus başlığını olduğunu hatırlatan Lider, ‘’Biz Cumhur İttifakı olarak kentsel dönüşüm projelerimizi daima sürdürdük. Yeni periyotta de daha dirençli kent Bursa’yı inşa etmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz’’ dedi.

‘’SÖZ VERDİKLERİMİZİ BİR BİR HAYATA GEÇİRDİK’’

Soğanlı Mahallesi için birçok projeyi Osmangazi Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirildiğini hatırlatan Lider Aktaş, birileri yeni projeler anlatırken biz o projeleri çoktan icraate geçirdik. Bu kent de dokunmadığımız cadde, mahalle, sokak yok. Bize yeni projeler, yeni fikirler lazım. Bizim sıkıntımız, heyecanımız var. İlçe belediyelerimiz ile birlikte devamlı bağlantı halindeyiz. Bir gence daha dokunabilir miyiz, bir garibin daha hayatını kurtarabilir miyiz, bir caddeyi daha düzeltebilir miyiz biz bunun sıkıntısı ve hesabı içerisindeyiz. İlçe belediyelerimiz ile birlikte devamlı bağlantı halindeyiz. Bizim bayrak diye, millet diye, devlet diye bir sevdamız var. Husus bunlar olunca biz canımızı seve seve veririz. Bursa’nın her yerine biz hizmet ederiz, bizi kimse deviremez, bilmiyorlar ki bu takımlar birbirine inanmış o yüzden, 31 Mart akşamı bayrağımızı en zirveye dikiyoruz inşallah. Geceniz mübarek olsun. Sağ olun var olsun’’ dedi.

Konuşmaların akabinde Lider Aktaş’ın yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan, Kestel Belediye Lider Adayı Ferhat Erol ve protokol üyeleri, Kestel’in Gözede ve Ümitalan mahallesi sakinleriyle bir ortaya gelip, yeni periyot projelerini anlattı. Lider Aktaş son olarak Barakfakih Mahallesi vatandaşlarıyla sahur programında bir ortaya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir