“Arefe gününü bekleyin” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan: İki bayramı bir arada yaşayacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Erdoğan partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda konuştu. Gündeme ait değerli değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Arife günü, Karadeniz Gazı’nın Filyos’a getirilmesi merasimini yaparken, milletimize çok hoş müjdelerimiz de olacak. İki bayramı bir ortada yaşayacağız. Şimdiden iki muştuyu paylaşalım” dedi.

“ELEKTRİKTE TÜM ABONE KÜMELERİNDE YÜZDE 15 İNDİRİME GİDİYORUZ”

Erdoğan açıklamalarına şu biçimde devam etti; “Elektrikte tüm abone kümelerinde nisan ayından itibaren yüzde 15 indirime gidiyoruz. Sanayicilerimizin kullandığı ve konut aboneliğine nazaran hayli yüksek kalan doğalgaz tarifesinde, nisan ayından itibaren yüzde 20 indirim yapıyoruz.

“TTK’YA 1000 MADENCİ ALIYORUZ”

10 bin madencimiz zelzele bölgesinde canla başla çalışarak milletimizin gönlünü kazandı. TTK’ya 1000 madenci alıyoruz.

“TÜRKİYE YÜZYILI’NIN İNŞASINA KİMSE MAHZUR OLAMAYACAK”

Önceki gün Cumhurbaşkanı adayları belirli oldu. YSK’nın açıklamasına nazaran benimle birlikte 4 aday bulunuyor. Bu gelişmenin ülkemiz için iyi olmasını diliyorum. Milletimizin basireti ve ferasetine güveniyoruz. Milletimizin 14 Mayıs’ta ülkesi, kendisi ve geleceği için en hakikat kararı vereceğine inanıyoruz. Milletin iradesi tekrar galip gelecek, Türkiye 20 yıldır sürdürdüğü demokrasi seyahatini tekrar sürdürecek. Bu tekerlek tümsekte kalmayacak. Türkiye Yüzyılı’nın inşasına kimse mahzur olamayacak. Arbededen, kaostan diğer hiçbir vaadi olmayan 7’li koalisyon kesin bir hezimete uğrayacak.

“YALANLARLA MİLLETİMİZİN BAŞININ BULANMASINA MÜSAADE VERMEYECEĞİZ”

Mitinglerimizde yüksek sesli müzik kullanmayacağız. Muhalefetin aymazlığına karşın biz taviz vermeyeceğiz. Bu türlü bir periyotta bile çıkar peşinde koşanlar prestij etmeyeceğiz. Tenkitlerimizi dillendireceğiz, hadsizliklere gereken karşılığı da vereceğiz. Palavralarla milletimizin başının bulandırılmasına müsaade etmeyeceğiz. Cumhurbaşkanlığının, cumhurbaşkanlığı yardımcılıklarının, bakanlıkların, milletvekilliklerinin, ‘Ne vereyim abime’ halinde bir işporta tezgahına çevrilmesinden rahatsızız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir