Antalya’da tekne ve yat üretim tersanesinde yangın

Antalya Hür Bölge’de faaliyet gösteren Damen isimli tekne ve yat üretim tersanesinde bugün saat 18.00’de yangın çıktı. Alevlerin işletme içindeki kimyasallara ulaşması üzerine yangın süratle büyürken vakit zaman patlama sesleri duyuldu. Yemek molasında olan emekçiler tersaneden tahliye edildi. Dumanların gökyüzünü kapladığı yangın bölgesine itfaiye, arazöz ve toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA) sevk edildi. Yangına karadan ağır müdahale sürerken havadan da Orman Bölge Müdürlüğüne ilişkin yangın söndürme helikopteri su atışı yaptı. Aelvlerin etraftaki işletmelere sıçramaması için geniş güvenlik tedbirleri alındı.

DHA’nın haberine nazaran itfaiye gruplarının denetim altına almak için ağır uğraş sarf ettiği yangında tersanenin bitişiğinde bulunan bir diğer tersanede 3 teknenin olduğu tespit edildi. Önlem gayeli öbür tersanelerde tahliye edildi. Yemek molasındayken patlama sesiyle yangından haberdar olduğunu anlatan personeller, önlem hedefli bölgeden uzaklaştırıldı. Takımların ağır gayreti ile yangın 1 saatte denetim altına alındı. Tersanede tekne ve yat imalinde kullanılan kimyasal unsurlar nedeniyle alevlerin tekrar yayılmasını önlemek emeliyle soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

Elektrik kontağından çıkmış olabileceği ihtimali üzerinde durulan yangında yaralanan olmadığı belirtildi. Çıkış nedeninin kesin olarak belirlenmesi için çalışma başlatıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir