Alper Potuk: Gümbür gümbür oynadığımız söylenemez

Çaykur Rizespor, Spor Toto 1. Lig’in 12. haftasında karşılaşacağı Erzurumspor maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan başarılı futbolcu Alper Potuk, “İlk 10 haftalık fikstür kolay bir fikstür değildi. Üst üste deplasmanlarımızla direk olarak rakiplerimizle oynadık. Ben makûs geçtiğini düşünmüyorum. Gümbür gümbür oynadığımız söylenemez ancak oynadığımız bütün maçlarda kazanabileceğimiz oyun oynadık. Yalnızca kazanamadık. Bazen VAR’a takıldık, bazen hakem kusurlarına, bazen kendi yanlışlarımıza takıldık. Bir türlü kazanamadık fakat ben çok makûs geçtiğini düşünmüyorum. Şiddetli süreci atlattığımızı düşünüyorum. Bundan sonraki maçlarda seri galibiyetler geleceğine inanıyorum” biçiminde konuştu.

‘4’TE 4 YAPABİLİRİZ’

Erzurumspor maçında kazanacaklarını söyleyen Potuk, “Biz herkesten daha çok kazanmayı istiyoruz. O yüzden alanda elimizden geleni yapıyoruz. Bazen istediğimiz üzere olmuyor. Erzurumspor yeterli bir ekip lakin biz kendi alanımızda kazanacağımızı düşünüyorum. Hatta Erzurumspor maçı değil, önümüzdeki dört maç dörtte dört yapabiliriz. İnşallah her şey istediğimiz üzere gider” tabirlerini kullandı.

‘BAHANESİ OLAMAZ’

Antrenman ve stat tabanın makûs olduğunu söz eden Potuk, “Geldiğimizde idman alanımız ve stat tabanı çok berbattı. Ne istediğimiz idmanları yapabildik ne de alanımızda oynadığımız maçlar istediğimiz üzere olmadı. Bu hafta yeni alana girdik. Tabi bu bir mazeret değil. İç alanımızda az puan toplamanın bir mazereti olamaz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir