Almanya’da pazar ve pazartesi uçuşları iptal

Almanya’da 27 Mart’ta düzenlenecek grevler sebebiyle kimi havalimanlarında pazar ve pazartesi günleri planlanan tüm uçuşların iptal edildiği bildirildi.

Münih Havalimanı’ndan yapılan açıklamada, “26 Mart Pazar ile 27 Mart Pazartesi, tüm gün sürecek grevler nedeniyle havalimanında tertipli yolcu trafiği olmayacaktır” sözü kullanıldı.

Açıklamada, kelam konusu günlerde uçuş rezervasyonu yapan yolculardan hava yolları yahut çeşit operatörleriyle irtibata geçmeleri ve havalimanına seyahat etmekten kaçınmaları istendi.

Büyük bir milletlerarası merkez olan Frankfurt Havalimanı’nda da grevin pazartesi günü büyük aksamalara yol açmasının beklendiği belirtildi.

Frankfurt Havalimanı’ndan yapılacak aktarmalı uçuşların da grevden etkileneceği bildirildi.

Alman sendikaları, perşembe günü fiyat ve çalışma şartları konusunda artan uyuşmazlık nedeniyle 27 Mart Pazartesi günü ülke çapında ulaşım grevi ilan etti.

Ver.di Sendikasından yapılan açıklamada, büyük havalimanlarındaki toplu taşıma çalışanları, güvenlik ve yer çalışanının 24 saat müddetle iş bırakacağı duyuruldu.

Yaklaşık 2,5 milyon çalışanı temsil eden sendika, yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle yüzde 10,5 ve en az 500 avro maaş artışı talep ediyor.

İşverenler ile sendika ortasındaki yeni müzakere tipinin gelecek hafta başlaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir